בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועמ"ש: על נתניהו להשיב את הכסף שקיבל מבן דודו למימון משפטו

בתשובה לפניית התנועה לאיכות השלטון כתב עוזרו של אביחי מנדלבליט כי עמדת היועץ ולפיה על רה"מ להשיב את 300 אלף הדולרים שקיבל מנתן מילקובסקי הוצגה כבר בעבר. מבקר המדינה החדש אנגלמן הוא שיחליט מתי וכיצד יוחזר הכסף
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
24 ביוני 2019
19:23
עודכן ב 20:35

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כותב הערב (שני) כי על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להחזיר את הכסף שקיבל למימון הוצאותיו המשפטיות מבן דודו נתן מילקובסקי. מדובר בסכום של 300 אלף דולרים. בתשובה לפניית התנועה לאיכות השלטון כתב עוזרו של היועץ, ד"ר גיל לימון, כי מבקר המדינה הוא שאחראי לוודא שהכסף יושב. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי משמעות הדבר היא שמבקר המדינה הנבחר, מתניהו אנגלמן, אשר ייכנס לתפקידו בעוד כמה ימים, הוא שצפוי להחליט כיצד יחזיר נתניהו את הכסף. 


בתנועה לאיכות השלטון אמרו בתגובה לתשובת היועץ המשפטי לממשלה כי הם מצפים שראש הממשלה ישיב את הכספים "במהירות הראויה כדי להפסיק את הפגיעה החמורה באמון הציבור לאור התנהלותו של ראש הממשלה עד כה, ומבלי שנאלץ לנקוט צעדים נוספים על מנת להבטיח שיעשה כן".

מוקדם יותר היום, ראש הממשלה הגיב על החלטת ועדת ההיתרים שדחתה את בקשתו למימון ההוצאות משפטיות ואמר כי הוועדה "נכנסה לתחומים לא לה ופגעה באמון הציבור".

בסוף החודש שעבר החלו בסביבת נתניהו לחפש עורכי דין חדשים לצוות ההגנה. לאורך כל התקופה האחרונה מטפל עורך דין יחיד בתיקי נתניהו. שאר עורכי הדין מסרבים לעבוד עד שיוסדר נושא התשלום. לפי ההערכות, הם יתפטרו אם לא יובטח שכרם בקרוב.