שריפה ביער כיסופים
צילום: משה ברוכי יערן קק״ל

10 שריפות בעוטף עזה, חמאס: "ההבנות בסכנה חמורה"

משרד הבריאות בעזה מדווח כי 12 בני אדם נפצעו בגבול הרצועה. ארגון הטרור מאיים כי התגובה לשיגור בלוני התבערה אל ישראל "תוביל להשלכות הרות אסון". מקורות דיפלומטיים בינלאומיים לכאן חדשות: "האו"ם הזהיר את חמאס כמה פעמים שהמשך הפרחת הבלונים מסכן את ההבנות"
כתבי כאן חדשות
25 ביוני 2019
15:25
עודכן ב 17:02

10 שריפות פרצו היום (שלישי) בעוטף עזה מבלוני תבערה ששיגרו פלסטינים מרצועת עזה: שבע במועצה האזורית אשכול, שתיים בשער הנגב ושריפה אחת בשדות נגב. משרד הבריאות בעזה מדווח כי 12 בני אדם נפצעו בגבול הרצועה, בהם שלושה בני אדם שנפגעו מירי חי של צה"ל ותשעה אחרים מגז מדמיע.


בעקבות הפסקת העברת הדלקים לתחנת הכוח בעזה בשל שיגור בלוני התבערה אל ישראל, הזהיר היום (שלישי) בכיר חמאס ח'ליל אל-חיה כי "המשחק של הכיבוש במרחב הדיג והפסקת העברת הדלקים לתחנת הכוח ברצועה מציב את ההבנות בסכנה חמורה" הוא איים כי הדבר "יוביל להשלכות הרות אסון".

הבכיר בארגון הטרור שוב האשים את ישראל בהידרדרות המצב: "בשל ההתמהמהות של ישראל ביישום ההבנות". הבוקר הגיע לרצועה צוות מטעמו של שליח האו"ם לאזור ניקולאי מלדנוב על מנת למנוע הסלמה. מקורות דיפלומטיים בינלאומיים מסרו לכאן חדשות כי האו"ם הזהיר את חמאס כמה פעמים בעבר שהמשך הפרחת הבלונים מסכן את ההבנות שהושגו.

הבוקר הודיעה היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים על הפסקת העברת הדלקים לתחנת הכוח בעזה עד להודעה חדשה. זאת בעקבות המשך הפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לישראל והצתת השריפות בעוטף עזה. 

אתמול פרצו בעוטף עזה 15 שריפות שנגרמו מבלוני תבערה. במועצה האזורית שדות נגב נחת גם צרור בלוני תבערה בגן ילדים סגור. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

השתתפו בהכנת הידיעה: אסף פוזיילוב, סולימאן מסוודה, איציק זוארץ וגל ברגר