מהוועידה בבחריין

גורמים בבחריין: "אם תהיה התקדמות מדינית - נהיה הראשונים לכונן יחסים עם ישראל"

הוועידה הכלכלית בבחריין יצאה לדרך והמסר הוא - "אם יש סיכוי קטן שהדבר יצליח – חייבים את זה לדור הבא". איש עסקים בכיר מאיחוד האמירויות לשליחת כאן חדשות: "אנחנו חיים על אותה פלנטה"
גילי כהן ומואב ורדי
25 ביוני 2019
21:13

כשהוועידה הכלכלית בבחריין בעיצומה, אמרו אמש (שלישי) גורמים בממשל המקומי לכאן חדשות כי אם תהיה התקדמות מדינית עם הפלסטינים, בחריין תהיה הראשונה לכונן יחסים עם ישראל. איש העסקים הבכיר מאיחוד האמירויות, מוחמד עלי אל-עבאר, אמר לחדשות הערב בכאן 11 כי אם יש סיכוי קטן ביותר שהוועידה תצליח - יש לתת לה הזדמנות.

ועידת בחריין: עושים שלום במזרח התיכון - כל עוד מרוויחים ממנו בדולרים | פרשנות

כשנשאל איש העסקים מה המסר שהוא מעוניין להעביר לציבור הישראלי אמר: "אנחנו חיים על אותה פלנטה, ולכן יש לעבוד במשותף עבור השלום - למען הדור הצעיר. יש לנו אחריות כלפי המשפחות שלנו".


ההפתעה הגיעה מכיוונו של כוכב רשת בחרייני ממוצא סעודי, לואי אל-שריף, שהסביר בעברית לשליחת כאן חדשות מדוע הוא אוהב את השפה של הישראלים: "אני מאמין כמוסלמי שאני ההמשכיות של נביאי ישראל".


כינוס בחריין, שמארגן הממשל האמריקני להשקת חלקה הכלכלי של יוזמת השלום של ממשל הנשיא דונלד טראמפ, נפתח היום במנאמה, בירת בחריין. אל הכינוס הגיעו נציגים מ-39 מדינות - מאירופה, מהעולם הערבי, מהמזרח ומאזורים נוספים. ג'ארד קושנר, יועצו של טראמפ, הדגיש בתחילת דבריו כי כולם רוצים שהסכסוך הישראלי-פלסטיני יסתיים, אך "הפלסטינים תקועים בעבר".

"בפגישה אחרי פגישה אני שומע את אותה גישה שלילית – למה ההתקדמות איננה אפשרית. הסדנה נועדה כדי שנחשוב באופן שונה", הוסיף קושנר והבהיר כי לא מדובר בעסקה, אלא ב"הזדמנות המאה". בדבריו הבטיח היועץ לפלסטינים: "לא ויתרנו עליכם. לא יהיה פתרון כלכלי בלי פתרון מדיני".