הרב רפי פרץ ונפתלי בנט בטקס חילוף שרי החינוך
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב פרץ: "נחנך את הילדים שלנו נכון - וככה ננצח"

את הדברים אמר בטקס חילוף שרי החינוך. השר היוצא נפתלי בנט ניצל את נאום הפרידה כדי לקרוא לחברי הממשלה: "בטלו את הבחירות המיותרות האלה"
שירה הדס נקר
26 ביוני 2019
12:07

יו"ר "הבית היהודי" הרב רפי פרץ מחליף את השר היוצא נפתלי בנט במשרד החינוך. פרץ יכהן בתפקיד שר החינוך ה-21 של מדינת ישראל עד להקמתה של הממשלה הבאה לאחר הבחירות המתוכננות.

צפו בטקס החילוף במשרד החינוך בירושלים:

בנט: "קורא מכאן למערכת הפוליטית - בטלו את הבחירות המיותרות האלה"

"לכל צוותי ההוראה בארץ, המורים, המורות, הגננים, הגננות - תודה לכולם", פתח בנט את דבריו בטקס, "אני מסיים את ארבע השנים הנפלאות בחיי כשר החינוך במדינת ישראל. אני מפקיד הבוקר בידך את האחריות, ידידי הרב פרץ".

הוא ניצל את ההזדמנות וקרא בנאומו לממש את היוזמה שהועלתה לביטול הבחירות: "אני קורא מכאן למערכת הפוליטית - בטלו את הבחירות המיותרות האלה. הפוליטיקאים בישראל הפכו למנותקי קשר, הם נהפכו להיות הנושא והעם - המשרתים שלהם. הציבור הישראלי רוצה שקט ושמערכות המדינה יחזרו לתפקד בשבילו".


נפתלי בנט בטקס חילוף שרי החינוך

לדבריו של השר היוצא, "גם אני הפסקתי את הפנקסנות, של מה ארוויח ומה אפסיד, כי כאילו זכיתי בלוטו עם הבחירות החוזרות, ואני אומר לכם - בטלו את הבחירות כי זה מה שטוב למדינת ישראל. עם ישראל צריך רציפות וממשלה מתפקדת. בחירות בעת הזאת רק יעמיקו את הפילוג והקיטוב בעם שגם כך ברמה גבוהה".

פרץ: "זו תהיה שנת הערבות ההדדית בין כל ילדי ישראל"

"אני אלמוד את הכל, אני מבטיח", אמר השר הנכנס בנאומו. "ישבתי בהרבה קוקפיטים ומטוסים בחיי, אבל באף אחד מהם לא התרגשתי כמו במשימה שמוטלת עלי היום", קבע פרץ, שהיה טייס כקצין בצה"ל. "אין לי מילים לבטא את ההתרגשות מהתפקיד הזה. אני רוצה להודות לקב"ה על הזכות הזאת". גם הוא התייחס ליוזמה הבחירות ואמרף "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לעצור את הבחירות האלה. אני כבר התאהבתי במקום הזה. בכל מקרה ננסה למצות את המהלך הזה".


הרב רפי פרץ בטקס חילוף שרי החינוך

השר הנכנס אף התייחס למתיחות הביטחונית כמי שמתגורר בעוטף עזה ולטרור התבערה ואמר כי "בבחריין יושבים במזגנים ומדברים על דברים נחמדים, אבל חמאס צריך לדעת את ידה הנחושה והנחרצת של מדינת ישראל, וזה חלק מהחינוך שלנו. עם רודף שלום אנחנו, אבל מי שמחרר מלחמה - אנחנו יודעים להשיב לו מלחמה. נחנך את הילדים שלנו נכון - וככה ננצח".

הוא הצהיר על מטרתו בתפקיד ואמר כי "זו תהיה שנת הערבות ההדדית. על זה נדבר, את זה נפתח בין כל ילדי ישראל - כי עם אחד אנחנו". הרב פרץ התחייב להמשיך את מאמצי קודמו בתפקיד ואמר כי "יציבות המערכת וההמשכיות חשובים לא פחות מהצעדים אותם אני מבקש לקדם". הוא פנה לשר היוצא והוסיף: "משרד החינוך היה בידיים של אוהב עם ישראל וארץ ישראל. בנט, הובלת את המשרד הזה במצוינות ובנחישות".