אהוד ברק ובנימין נתניהו
צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

הליכוד על דברי ברק: "לא מתערבים באיך השמאל מחלק את המנדטים שלו"

במפלגת העבודה בירכו על חזרת ברק לחיים הפוליטיים: "חיזוק לגוש מרכז-שמאל". ח"כ מכחול לבן יועז הנדל כתב בטוויטר: "‏הייתי שמח לראות גוש שמאל עם מרצ, העבודה וברק. עדיף להם שיתאחדו"
יואב קרקובסקי וזאב קם
26 ביוני 2019
19:25

במפלגת הליכוד מיהרו להגיב להודעתו הערב (רביעי) של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק על חזרתו לחיים הפוליטיים. "אנחנו לא מתערבים באיך השמאל מחלק את המנדטים שלו בין אהוד ברק לבין לפיד וגנץ", נמסר ממפלגת השלטון בתגובה להקמת המפלגה החדשה של ברק.

תגובה חריפה יותר השמיע שר המדע מהליכוד אופיר אקוניס: "ברק הוא ראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות ישראל, ומי שנזרק מהתפקיד בזמן הכי מהיר בהיסטוריה שלנו. חזרתו - פגיעה רק בשמאל. זה האיש שהתחייב למסור לערפאת את ירושלים והעיר העתיקה - וקיבל את האינתיפדה האכזרית ביותר בתמורה".


מנגד, במפלגת העבודה בירכו על הודעת ראש הממשלה לשעבר. ח"כ מהעבודה והמתמודד על ראשות המפלגה איציק שמולי כתב בטוויטר: "שוחחתי עם אהוד ברק ובירכתי אותו על חזרתו למערכת הפוליטית. אמרתי לו כי עם בחירתי לראשות מפלגת העבודה, אפעל לשילוב ידיים ולשיתוף פעולה בין מפלגתו לבין מפלגת העבודה, במטרה לבנות את הפלטפורמה הרחבה ביותר למען החלפת השלטון".

ח"כ והמתמודד על ראשות העבודה עמיר פרץ אמר: "אני מברך את אהוד ברק על חזרתו לפוליטיקה. מדובר בחיזוק לגוש המרכז-שמאל, ובצעד נוסף להחלפת שלטון נתניהו".

מי שהגיב במפלגת כחול לבן על הדברים היה ח"כ יועז הנדל, שכתב בטוויטר: "‏הייתי שמח לראות גוש שמאל עם מרצ, העבודה וברק. עדיף להם שיתאחדו. מימין לאלה כחול לבן מול מפלגת 'ביבי בכל מחיר', שמתמודדים על השלטון מהמרכז. ולצדם גוש ימין".

במסיבת עיתונאים שערך בבית סוקולוב בתל אביב אמר ברק: "ראיתי את נתניהו ברגעים טובים ורעים. הוא הגיע לסוף דרכו - יודעים זאת גם טובי מקורביו, גם חבריו לסיעה. רובם אחוזי שיתוק. כמפקדך לשעבר, אני אומר לך שאסור לך להמשיך לאחוז בהגה השלטון, גם לטובתך.


"החלטנו להקים מסגרת פוליטית מתאימה. אגייס גורמים אמיצים - ונפעל לסיום שלטון נתניהו. ביבי, זה הזמן האחרון שלך ללכת הביתה. אתה תיתקל במיליוני ישראלים שהמדינה היא שלהם. החלום הציוני במדינה דמוקרטית חי וקיים. אני קורא מכאן לצאת מהמחנאות והמלכודת שטמן נתניהו. אני קורא לתנועה רחבה כדי להציל את הבית. זה הזמן לחיבורים".

האלוף במילואים יאיר גולן השתתף אף הוא במסיבת העיתונאים של ברק: "מה שיש לנו היום זו מנהיגות קלוקלת, משחיתה ומסכסכת. זה חייב להסתיים. לא נסבל מבחינתי שאני וחבריי נחשבים בוגדים. מסע דה-לגיטימציה למחצית העם הוא בלתי נסבל. זו מלחמה על אופיה של המדינה".