טקס סיום קורס טיס
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

הרמטכ"ל בטקס סיום קורס טיס: "האויב השתנה – הוא הפך מחוליות טרור לצבא מאורגן"

רה"מ הוסיף: "ידע מי שרוצה לתקוף אותנו שאנחנו נעביר את המלחמה לשטחו ונכה בו מכות נמרצות"
אסף פוזיילוב
27 ביוני 2019
18:58

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר היום (חמישי) בטקס סיום קורס טיס כי "האויב השתנה ברצועת עזה ולבנון במיוחד - חיזבאללה הפך מארגון טרור לצבא מאורגן. הוא מחזיק בטילים ורקטות שביום מלחמה אמורים לפגוע בהיקף נרחב במדינת ישראל". ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף: "זהו שבוע חשוב לביטחון ישראל - ידע מי שרוצה לתקוף אותנו שאנחנו נעביר את המלחמה לשטחו ונכה בו מכות נמרצות. השליטה ממערב לירדן תמיד תהיה בידנו, לעולם לא נמסור את השליטה לגורם זר".

"אנו עושים ככל הניתן להימנע מפגיעה באזרחים ואויב עושה ככל שניתן לפגוע. השתנות האויב מאלצת אותנו להתאים עצמנו. לגיטימי ומוסרי לתקוף את האויב בעוצמה", המשיך כוכבי. "כל פצצה שמשוגרת על משגרי רקטות או בדרום לבנון מגינה על חיי אזרחי ישראל. כל פצצה המשוגרת לעבר סוללת רקטות במרכז ערים מונעת נזק. כל טייס הפוגע במטרה מגן על העם ומשפחתו שלו. האויב לא יהיה חסין מפגיעות אלה".

בסיום הטקס אמר נשיא המדינה ראובן ריבלין לסגן ג', הטייס הראשון בן העדה הדרוזית: "אתה ההוכחה שהשותפות היא בנפשנו. אתה ההוכחה לנחישותם של בני העדה להוביל בכל חלקי צה"ל ולמחויבותה של מדינת ישראל לכל אזרח ואזרח בה", והוסיף כי "עליונותו האסטרטגית של החיל טמונה בהון האנושי שלו, בכם. כל אחד ואחד מכם, הבוגרים. וצר לי שאין הפעם בוגרות בנות בקרב מסיימי הקורס. אתם היתרון האמתי שלנו"