ג'ייסון גרינבלט
צילום: אי.אף.פי

גרינבלט: "הפלסטינים הפסידו הזדמנות אמיתית"

שליח טראמפ למזרח התיכון התייחס לעסקת המאה בבחריין בנאומו הערב בירושלים וסיפק נקודת מבט לתפקידו: "התפקיד שלי מספק אתגרים וגם נקודות של אי נחת". בתוך כך, ראש הממשלה התייחס לאיראן: "האיום הגדול ביותר לשלום העולם"
עמיחי שטיין
28 ביוני 2019
00:37

ג'ייסון גרינבלט שליח טראמפ למזרח התיכון אמר הערב (חמישי) ב"פורום 'ישראל היום' ליחסי ארה"ב-ישראל" במרכז דוידסון בירושלים כי "הפלסטינים הפסידו הזדמנות אמיתית בבחריין".

בנוסף, העניק גרינבלט מבט על תפקידו הייחודי ואמר כי "התפקיד שלי מספק אתגרים וגם נקודות של אי נחת, אך יש לו גם יתרונות רבים. הוא מעניק לי את ההזדמנות לעבוד עם אנשים מדהימים. לא זו בלבד שאנשים אלו רוצים להפוך את העולם למקום טוב ובטוח יותר, אלו אנשים שיש להם אומץ".

גרינבלט התייחס גם לנשיא טראמפ "אחד האנשים האלו הוא הנשיא דונלד טראמפ. אף אחד במקום זה לא צריך שאמנה את כל הצעדים ההיסטוריים והנועזים, והכי חשוב, האמיצים, שעשה הנשיא למען מדינת ישראל ולמען העם היהודי. יש לי את הזכות לעבוד עם הנשיא טראמפ כבר למעלה מ-22 שנה. במהלך כל התקופה הזאת הוא הראה את אותו אומץ אדיר שאנו רואים כיום".

לאחר מכן התפנה לדבר על הסכסוך הישראלי-פלסטיני "העימות הוביל לאין ספור טרגדיות וסבל נוראי. אנחנו נוכחנו לגלות הבטחה כה גדולה וגם פוטנציאל עצום. חיילים ישראלים שלוחמים כל יום ללא לאות למען הגנת ישראל מפני איומים הולכים וגוברים. והמצד השני פלסטינים שחיים במחנות פליטים, שהפכו לפיונים במשחק פוליטי, שהיו צריכים להתחיל חיים חדשים לפני עשורים שלמים".

"אנחנו עשויים להגיע לפתרון אם אנשים יפסיקו להעמיד פנים שההתנחלויות, או איך שאני מעדיף לקרוא להן - ערים ועיירות ישראליות, הן הסיבה להיעדר השלום" אמר גרינבלט והוסיף "ארצות הברית והנשיא טראמפ רואים עצמם מחויבים להילחם למען עתיד טוב יותר, לפלשתינים, לישראלים ולכל המזרח התיכון. אנחנו מקבלים על עצמנו את האתגר הזה".

ראש הממשלה נתניהו קיים ריאיון בוועידה עם בועז ביסמוט והתייחס לאיראן: ״איראן היא האיום הגדול ביותר לשלום העולם, היום, ובעתיד הנראה לעין. אסור לאפשר לה להשיג נשק גרעיני. חזרה להסכם הגרעיני משמעותו לאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. הנשיא טראמפ אמר שהוא לא יאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני ואני כראש ממשלת ישראל אומר לכם שאני לא אאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. זאת טעות לחזור להסכם הגרעין".