מפריחי בלוני התבערה
צילום: חסן ג'אדי, פלאש 90

על אף מאמצי הרגיעה - בלוני תבערה בעוטף עזה

צרור בלוני תבערה, עם חפץ חשוד המחובר אליו, הופרח מעזה לעבר המועצה האזורית אשכול. זאת למרות שהלילה הורו בהנהגת חמאס על הפסקת שיגור בלוני התבערה. מקורות פלסטיניים מסרו לכאן חדשות כי בנוסף הורו בארגון על ריסון ההפגנות ליד גדר המערכת
גל ברגר ואסף פוזיילוב
28 ביוני 2019
02:12
עודכן ב 09:53

צרור בלוני תבערה, עם חפץ חשוד המחובר אליו, הופרח הבוקר (שישי) לעבר שדה במועצה האזורית אשכול. זאת על אף שמקורות פלסטינים מסרו הלילה לכאן חדשות כי הנהגת חמאס הנחתה לעצור את הפרחת הבלונים מעזה והורתה על ריסון ההפגנות ליד גדר המערכת עם ישראל. כמו כן, הנחתה הנהגת חמאס להימנע מלהתקרב לגדר ולהשליך חומרי נפץ.


בתוך כך, מדווחים כלי תקשורת בעזה כי ישראל הודיעה לפלסטינים שתפתח הבוקר את מעבר כרם שלום להכנסת דלקים לרצועה ותגדיל את מרחב הדיג ל-15 מייל. אתר החדשות הפלסטיני סווא דיווח כי הוסכם בין ישראל לחמאס, בתיווך מצרים והאו"ם, על השבת הרגיעה בדרום. עוד נמסר בדיווח כי ישראל התחייבה שלא לירות על מפגינים בגדר וגם לא לירות לעברם גז מדמיע בכינון ישיר. 

השבוע אמר דווקא בכיר בחמאס לכאן חדשות כי המגעים לרגיעה עם ישראל נמשכים, אך עדיין אין פריצת דרך. לדבריו, חמאס עדיין לא שמע מהמתווכים כי בכוונת ישראל לחזור בה מעצירת משלוח הדלקים לתחנת הכוח בעזה. באותו יום אחד מאנשי צוותו של שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, נפגש ברצועה עם בכירי חמאס ודן עמם ברגיעה.

בימים האחרונים טרור הבלונים מעזה התחדש, ובחמישי הגיע השיא עם לפחות 25 שריפות ביישובי עוטף עזה כתוצאה מנחיתת בלוני תבערה שנשלחו מרצועת עזה. בין השאר, פרצו שתי שריפות באזור יער בארי, בנתיב העשרה, בקיבוץ במועצת שער הנגב ובמועצה האזורית חוף אשקלון. שני בלוני תבערה נחתו בפתח בתים פרטיים בשני ישובים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.