מהומות בגבול עזה

הסדרה? מהומות על הגדר בעזה ו-14 שריפות בעוטף

יותר מ-7,000 פלסטינים באו היום לכמה מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה. דווח כי אחד המתפרעים חצה את הגבול לישראל וחזר לשטח עזה כשהבחין בחיילים. משרד הבריאות ברצועה דיווח על 50 פצועים
איציק זוארץ ומעיין אלטמן
28 ביוני 2019
18:55

יותר מ-7,000 פלסטינים באו היום לכמה מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה. חלק מתפרעים, ודווח כי פלסטיני חצה את הגבול לישראל וחזר לשטח עזה כשהבחין בחיילים. משרד הבריאות ברצועה דיווח כי מספר הפצועים עומד על 50. במהלך המהומות, השליכו הפלסטינים בקבוק תבערה על רכב של צה"ל. לא היו נפגעים.


למרות הדיווחים על הבנות מחודשות בין ישראל לחמאס, היום פרצו 14 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה ששיגרו מחבלים מהרצועה. מוקדם יותר אישר גורם ישראלי כי בהמשך לפנייה של האו"ם ומצרים, ישראל תאפשר את הגדלת מרחב הדיג והעברת הדלקים לרצועת עזה. זאת לאחר התחייבות של חמאס להפסיק את האלימות נגד ישראל. הגורם הוסיף כי אם חמאס לא יעמוד בתנאי - ישראל תחזיר את הסנקציות.

מקורות פלסטיניים דיווחו הבוקר כי ישראל הרחיבה את שטח הדיג ל-15 מיל ימי וחידשה את הכנסת הדלקים לעזה. בעקבות כך הגנרטור השלישי בתחנת הכוח ברצועה שב לפעול. מוקדם יותר צרור בלונים, שהופרח מעזה ואליו מחובר מטען נפץ רב עוצמה, נחת בשדה במועצה האזורית אשכול. הצרור נוטרל על ידי חבלן משטרתי, ולא דווח על נפגעים.

מקורות פלסטינים מסרו הלילה לכאן חדשות כי הנהגת חמאס הנחתה לעצור את הפרחת הבלונים מעזה והורתה על ריסון ההפגנות ליד גדר המערכת עם ישראל. כמו כן, הנחתה הנהגת חמאס להימנע מלהתקרב לגדר ולהשליך חומרי נפץ. מתחילת השבוע פרצו בסך הכל 99 שריפות ברחבי העוטף.