החשוד בעוקץ

עוקץ הטינדר באירופה: נעצר הישראלי החשוד

שמעון יהודה חיות חשוד שהתחזה לאיש עסקים וגנב מיליונים מנשים שפגש באפליקציית ההיכרויות. כעת, הוא חשוד בהונאה ובזיוף בשלוש מדינות שונות באירופה - ומבוקש גם בישראל
רועי ינובסקי
28 ביוני 2019
20:25

שמעון יהודה חיות, ישראלי החשוד בעבירות הונאה באירופה ובישראל, נעצר היום (שישי) אחר הצוהריים ביוון. נגד חיות נוהל הליך פלילי בארץ בגין עבירות הונאה, אך ב-2017 הוא נמלט מהארץ והוצא נגדו צו הבאה. מאז הוגשו נגדו תלונות נוספות בחשד להונאת נשים ברחבי היבשת, כשעל פי הטענות הוא לכאורה יצר קשר עם נשים באמצעות אפליקציית ההיכרויות "טינדר", ומשיג מהם במרמה סכומי כסף גדולים.  

נגד חיות הוגשו תלונות בגין הונאת נשים בבריטניה, שוודיה ונורווגיה והוא מבוקש גם בישראל בגין עבירות הונאה. הוא נעצר על ידי האינטרפול, ישראל תבקש הסגרתו, וייתכן שגם מדינות נוספות יבקשו להעמידו לדין. נגד חיות הוגש כתב אישום ב-2011 בגין עבירות הונאה אולם הוא נמלט מהארץ, וחזר רק ב-2017 לאחר שגורש מפינלנד אחרי שריצה שם מאסר. ההליכים נגדו התחדשו אך הוא שוחרר בנסיבות לא ברורות והצליח להימלט שוב מהארץ.

על פי החשד, לאחר שגרם לנשים להתאהב בו, סיפר להן חיות שהוא מקבל איומים על חייו. לדבריו, האיומים מונעים ממנו להשאיר עקבות דיגיטליים, ולכן ביקש מהנשים לשלם עבורו על מלונות, טיסות לחו"ל ודברים נוספים. הוא הבטיח להחזיר את כל הכסף בתוך כמה ימים - אך מעולם לא קיים. כשביקשו ממנו תשובות הוא התחמק, נעלם או איים. חיות פעל באותה השיטה גם בנורווגיה, בשבדיה, בבריטניה ובישראל - מדינות שבהן הוא מבוקש על עבירות הונאה משנת 2011.

עו

עו"ד יקי קהן, מייצג את חיות

פרנילה וססיל, שתיים מהנשים שנפלו קורבן להונאת הטינדר של הישראלי יהודה שמעון חיות סיפרו: "קשה להבין איך אפשר להיכנס למצב כזה. אבל לדבר עם ססיל זה קל", הסבירה פרנילה בריאיון לתוכנית "ערב ערב" עם דב גיל-הר בכאן 11. "אנחנו מבינות זו את זו, איך נקלענו למצב הזה, כמה הוא מתוחכם. איבדנו קצת תקווה באנושות, זה קשה".