איציק שמולי וסתיו שפיר
צילום: פלאש 90

שפיר תוקפת את שמולי: "לא אלך להלוויה של העבודה"

המועמד לראשות מפלגת העבודה השיב לשפיר כי "בעבר היו מועמדים שהפסידו ועזבו, זו לא הדרך. הצטרפי אליי ונבנה את המפלגה", והוסיף שהדרך היחידה לשקם את המפלגה ולחזק את הגוש היא יצירת שותפויות וחיבורים
יערה שפירא ואורלי אלקלעי
29 ביוני 2019
14:08
עודכן ב 16:16

ח"כ סתיו שפיר אמרה היום (שבת) באירוע שבתרבות בחדרה כי "אם אנוצח זו תהיה הלוויה של מפלגת העבודה, ולא אלך ללוויה של העבודה". בתגובה לאמירה, ח"כ איציק שמולי תקף אותה בציוץ בטוויטר ואמר בתגובה כי "בעבר היו מועמדים שהפסידו ועזבו, זו לא הדרך. הצטרפי אליי ונבנה את המפלגה". שפיר לא נשארה חייבת וענתה בחזרה ליריבה כי "זה נחמד שאתה ממלכתי בטוויטר אבל מאחורי הקלעים מעביר מסרים מאיימים".

עוד אמרה שפיר באירוע, כי כל המועמדים מצוינים, אך לדבריה המפלגה צריכה מהפכה, ואף ציינה ששמולי ופרץ משתפים פעולה בהחלטה שלא להשתתף בעימות עמה בשידור חי. "ממה הם מפחדים?", שאלה. שפיר הוסיפה: "מפלגת העבודה היא שמאל, אבל לא מה שנתניהו מנסה לעשות ולמתג אותנו כשמאל פלוס ערבים. במצב נורמלי היינו עם 30 מנדטים".

במקביל, שמולי מתח ביקורת על יריבו ח"כ עמיר פרץ, ואומר כי אסור לחזור על טעויות העבר ובגלל שיקולים אישיים להכשיל את סיכויי הגוש לשתף פעולה ולנצח.

באירוע שבתרבות בפתח תקווה אמר שמולי כי התנאים המוקדמים שפרץ מציב להליכה משותפת עלולים לכפות על העבודה ריצה בדלנית מסוכנת שתוביל למחיקתה ולחיסול הסיכוי של הגוש להחליף את שלטון הימין. שמולי הדגיש כי הדרך היחידה לשקם את המפלגה ולחזק את הגוש היא יצירת שותפויות וחיבורים, והזהיר כי האסטרטגיה של משיכת קולות מהימין היא בבחינת הימור מסוכן. פרץ עצמו פרסם בהמשך הודעה, בה נאמר כי מינה היום את עמר בר-לב ל"ראש צוות המו"מ ליצירת איחוד גושי של גוש המרכז שמאל, שמטרתו הגדלת הגוש". 

בן ברק: המפלגה החדשה של ברק לא תפגע בנו

ח"כ רם בן ברק מכחול לבן מעריך כי מפלגתו החדשה של אהוד ברק לא תפגע בכוחה של כחול לבן. באירוע שבתרבות בחדרה אמר בן ברק: "אהוד ברק דומה לנתניהו - גם הוא בטוח שרק הוא יכול לנצח". בכיר המוסד לשעבר גילה כי הצביע בעבר לברק אך הדגיש שראש הממשלה לשעבר אינו סוחף המונים. בן ברק הוסיף שיהיה מוכן לצרף לקואליציה כל מפלגה ערבית בתנאי בתנאי שתכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית.