שמעון חיות
מתוך "חדשות הערב"

עוקץ הטינדר: פרקליטה התריעה - החשוד עלול להימלט

מחוות דעת של התובעת בתיק, שהגיעה לידי כאן חדשות, עולה כי שמעון חיות הוגדר כבעל פוטנציאל גבוה להימלטות וכן כ"אדם שלוח רסן ונטול מורא שאין לתת בו אמון". עם זאת, הפרקליטות הסכימה לשחררו והוא נמלט. חיות נעצר אתמול ביוון על ידי האינטרפול בגין עבירות הונאה
רועי ינובסקי
29 ביוני 2019
20:51

עוקץ הטינדר - פרטים חדשים: מסמכים שפורסמו הערב (שבת) בכאן 11 מראים כי שמעון יהודה חיות, שנעצר אתמול ביוון, הצליח להימלט בשל מחדל של הפרקליטות. מחוות דעת של התובעת בתיק עולה כי הוא הוגדר כבעל פוטנציאל גבוה להימלטות וכן כ"אדם שלוח רסן ונטול מורא שאין לתת בו אמון". אולם, בכל זאת הסכימה הפרקליטות לשחררו והוא נמלט.


חיות נמלט מישראל לראשונה לפני שבע שנים, אז הואשם בעבירות הונאה חמורות. הוא הוחזר ארצה ב-2017 לאחר שגורש מפינלנד, שם סיים לרצות עונש מאסר. ב-16 במארס באותה שנה הגישה נגדו הפרקליטה, עו"ד ליה קוק, בקשה למעצר עד תום ההליכים, שבה הבהירה כי "אם לא היה מגורש מפינלנד היה בבריחה עד היום" וכי "יש חשש ממשי כי אם ישוחרר יתחמק מהליכים". עוד ציינה כי "אם ישוחרר ממעצר – זהו סופו של ההליך".

למרות זאת, שלושה ימים אחר כך, החליטה הפרקליטות מסיבה לא ברורה לחזור בה מהבקשה והסכימה לשחררו בתנאים מגבילים. שחרורו התעכב משום שלא הצליח לעמוד בערבויות, אך זמן קצר לאחר ששוחרר נמלט מהארץ.

בסוף השבוע נעצר חיות ביוון בסיוע האינטרפול, לאחר שהוגשו נגדו תלונות על הונאת נשים שהכיר באפליקצית "טינדר" בשלוש מדינות. על פי תחקיר שפורסם באתר VG הנורווגי הוא הציג את עצמו כבנו של לב לבייב ולפני שנעלם הצליח להוציא מקורבנותיו מיליוני אירו במצטבר.