ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90, יענקלה גרוספלד

נתניהו משיב לביקורת על ההסדרה: "לא מתרשם ממשיאי עצות"

ראש הממשלה התייחס למתיחות בגבול הרצועה ואמר כי "ייתכן שנצטרך לצאת למבצע צבאי רחב היקף". הוא הוסיף כי "אנו מבינים את מצוקת תושבי העוטף ופועלים להקל עליהם"
מיכאל שמש
30 ביוני 2019
11:43

ראש הממשלה בנימין נתניהו עונה לביקורת: בפתח ישיבת הממשלה השבועית התייחס הבוקר (ראשון) נתניהו לטרור הבלונים מרצועת עזה ואמר כי הוא "לא מתרשם מהתעמולה של כל מיני משיאי עצות". מוקדם יותר היום טען יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי "ראש הממשלה מסרב להתייצב מול התושבים".

האזינו לריאיון עם אביגדור ליברמן בכאן רשת ב:

"אנו מבינים את מצוקת תושבי העוטף ופועלים להקל עליהם ככל האפשר", אמר נתניהו. "בשבוע שעבר הפעלנו סנקציות על חמאס, ואם נצטרך נפעיל אמצעים קשים בהרבה". לדבריו, "אני לא מתרשם מהתעמולה של המומחים למיניהם, רבים מהם משיאים לנו עצות שהם בעצמם לא יישמו כשהיו בתפקיד. הם גם יהיו הראשונים לבקר אותנו אחרי שנצא למבצע צבאי רחב היקף, דבר שייתכן שנצטרך לעשותו".

בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב, כינה ליברמן את השרים בממשלה "שוטים" משום שלטענתו הם נכנעו לחמאס בהסכם ההסדרה האחרון. "תושבי עוטף עזה הפכו מאזור עדיפות לאומית לאזור הכחשה לאומית", אמר שר הביטחון לשעבר. "אנחנו רואים ראש ממשלה שמסרב להתייצב בפני התושבים ומסרב להסביר מה קורה. אנחנו מקבלים עדכונים על ההסדרה מחמאס, ממצרים - רק מממשלת ישראל אנחנו לא מקבלים שום הסבר".

ליברמן: "חמאס מסוגל לייצר שתי רקטות ביום שמגיעות לחדרה"

כל מה שקורה ברצועת עזה זה לא איום על העוטף, זה איום אסטרטגי על מדינת ישראל", הוסיף ליברמן. "הסכם הרגיעה או הסכם הכניעה כולל מרכיב אחד – יכולת להמשיך בבניית הכוח, בבניית העוצמות של חמאס באין מפריע. כל מערכת הביטחון זעמה על אותה רשימה של החומרים הדו-שימושיים שאנחנו מכניסים לתוך רצועת עזה. בהערכות הכי פסימיות, היום חמאס מסוגל לייצר שתי רקטות ביום שמגיעות לתחנת כוח חדרה".

עוד קודם לכן מתח גם מספר 2 ב"כחול לבן", יאיר לפיד, ביקורת על ראש הממשלה. "זהירות זו כבר לא המילה למה שקורה פה, זו היעלמות", אמר. "לנתניהו יש איזו יכולת להיעלם מול כישלונות ולהעביר את האשמה למישהו אחר".

האזינו לריאיון עם יאיר לפיד בכאן רשת ב: