שדה דב
צילום: פלאש 90

הטיסה האחרונה נחתה: שדה דב נסגר לאחר 81 שנה

לאחר החלטת נתניהו בנושא, הטיסה האחרונה של חברת ישראייר מאילת נחתה ב-23:50. "אנחנו מאוד שמחים, וגם קצת עצובים להיות כאן היום", אמר דייל ישראייר במערכת הכריזה בטיסה
שרון עידן
01 ביולי 2019
05:13

שדה התעופה שדה דוב בתל אביב נסגר הלילה (שני) בחצות, לאחר 81 שנות פעילות. זאת לאחר הכרעת ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא אמש. הטיסה האחרונה של חברת ישראייר מאילת נחתה ב-23:50. "אנחנו מאוד שמחים, וגם קצת עצובים להיות כאן היום", אמר דייל ישראייר במערכת הכריזה בטיסה.


נתניהו קיבל את ההחלטה על סגירת שדה התעופה כמתוכנן לאחר דיונים עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', היועצים המשפטיים וגורמי המקצוע. בהחלטה נקבע כי "אין דרך לעצור את פינוי השדה וכל ניסיון יעלה למדינה מיליארדי שקלים ויגרום לה לנזק כבד". במקביל, הוחלט לקדם תוכנית לפיתוח העיר הדרומית בסך 400 מיליון שקלים.

תוכנית הפיתוח של אילת תובא לאישור הממשלה בתוך שלושה שבועות. שר האוצר משה כחלון וצוותו התחייבו להעמיד את המקור התקציבי לתכנית. כמו כן, הוחלט על הקמת צוות שרים בראשות ראש הממשלה שיוודא ביצוע של התכנית לפיתוח העיר אילת. בעקבות ההחלטה חסמו תושבי אילת את הכניסה לעיר. 


יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד הגיב להחלטה ומסר: "זה יום עצוב לתושבי מדינת ישראל, זה יום עצוב לתושבי העיר אילת וגם לעובדים באילת. אנחנו, אנשי ההסתדרות, נתמקד כרגע בהגנה על העובדים. לא אתן שאף שיערה משיערות ראשו של עובד אחד תיפגע כתוצאה ממהלך הסגירה. אני מקווה שהעיר אילת תקבל חבילת סיוע מהממשלה, כפי שהתחייב ראש הממשלה, על מנת להתגבר על המכה שאילת חטפה היום".