עמיר פרץ ואיציק שמולי
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מקורבי שמולי תוקפים את פרץ: ישב בממשלת נתניהו

לקראת הפריימריז בעבודה נמשכים ההתכשויות בין המועמדים. במטה שמולי טוענים שראש הממשלה מעוניין בבחירתו של פרץ. מנגד מבהירים: לא נשב בממשלת נתניהו. יאיא פינק הסביר בכאן רשת ב את המעבר למפגלתו של ברק: "לא רוצה להיות עסוק במריבות פנימיות"
זאב קם
01 ביולי 2019
09:03

לקראת הבחירות לראשות מפלגת העבודה נמשכות הבוקר (שני) ההתכתשויות בין המועמדים. מקורביו של איציק שמולי טוענים שראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה בבחירתו של עמיר פרץ, ואף פועל כדי לסייע לו. זאת משום שהוא מעריך שיצטרף לקואליציית נתניהו אחרי הבחירות. לטענתם, נתניהו אף פועל כדי לסייע לפרץ. 

ממטה פרץ נמסר בתגובה שמדובר בספין של מטה שמולי, והבהירו שאין לפרץ שום כוונה לשבת עם נתניהו. לדבריהם, "העבודה בראשות פרץ לא תשב בממשלת נתניהו. נקודה. עמיר היה היחיד שלא היה שותף לניסיון להציל את ממשלת נתניהו לפני חודש ולא יהיה שותף לכך גם בעתיד. העבודה בראשות פרץ תעביר ארבעה מנדטים מהימין למרכז שמאל ותהווה אלטרנטיבה אדאולוגית לימין בראשות נתניהו".

בתוך כך, יאיא פינק שעבר ממפלגת העבודה למפלגתו החדשה של אהוד ברק, הסביר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב את המעבר ואמר: "לא עברתי לימין או אפילו לא למרכז, נשארתי באידיאולוגיה שלי של תנועת העבודה אבל אני לא רוצה כל חיי להיות עסוק במריבות פנימיות". לדבריו, "ראינו שגודל הגוש הוא מה שחשוב, ואנחנו מתכוונים קודם כל לאחד עד סוף יולי כמה שיותר מפלגות בתוך הסיפור הזה". 

האזינו לריאיון המלא  עם יאיא פינק