איציק שמולי סתיו שפיר
צילום: פלאש 90

שמולי לשפיר: נערוך סקר שיקבע מי ירוץ מול פרץ. שפיר: אין זמן לספינים

רגע לפני הבחירות לראשות מפלגת העבודה הציע שמולי לשפיר לאחד כוחות. לפי ההצעה יערך סקר עומק בקרב 1,500 מהמתפקדים למפלגה, שיקבע מי יתמודד לתפקיד. שפיר בתגובה: "הצעתי לו שותפות והוא סרב"
זאב קם
01 ביולי 2019
14:39

לקראת הבחירות לראשות מפלגת העבודה, שייערכו מחר, קרא הבוקר (שני) ח"כ איציק שמולי לח"כ סתיו שפיר לאחד כוחות. שמולי הציע לערוך סקר בקרב 1,500 ממתפקדי המפלגה, שתוצאותיו יקבעו מי יתמודד מול עמיר פרץ. שמולי לשפיר: "חייבים לאחד כוחות כדי לנצח. בואי נצא לסקר שיקבע מי יוביל את השינוי". 

שפיר מסרה בתגובה כי "אם מחר כולם ייצאו מהבית להצביע - אהיה יו"ר מפלגת העבודה". עוד הוסיפה כי הציעה לשמולי שותפות מלאה אך הוא סירב לה: "הבחירות מחר ואין לנו זמן לספינים. בעוד שאני מציעה שותפות של ממש, הוא מציע דיל פוליטי שמטרתו לעצור את המרוץ".

בתוך כך, מקורבי שמולי טענו הבוקר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה בבחירתו של פרץ ואף פועל לטענתם, כדי לסייע לו. זאת מאחר ונתניהו "מעריך שפרץ יסכים להצטרף לקואליציה שלו ביום שאחרי הבחירות". עוד טוענים אנשיו של שמולי כי הם מעריכים שפרץ אכן יצטרף לממשלת נתניהו, אם ייבחר.

מהמטה של עמיר פרץ נמסר בתגובה שמדובר בספין מהמטה של שמולי והבהירו שאין לפרץ שום כוונה לשבת עם נתניהו. לטענתם, "עמיר היה היחיד שלא היה שותף לניסיון להציל את ממשלת נתניהו לפני חודש ולא יהיה שותף לכך גם בעתיד. העבודה בראשות פרץ תעביר ארבעה מנדטים מהימין למרכז שמאל ותהווה אלטרנטיבה אדאולוגית לימין בראשות נתניהו". 

בשבוע שעבר הציע שמולי לשפיר לפרוש מהמרוץ ולאחד כוחות, לאחר שזו אמרה כי אם לא תבחר זו תהיה "הלוויה של העבודה". שמולי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בעבר היו מועמדים שהפסידו ועזבו, זו לא הדרך. הצטרפי אליי ונבנה את המפלגה". בתגובה צייצה שפיר: "אל תדאג, אני לא הולכת לשום מקום. ביום שלישי אנהיג את המפלגה שלנו למקום טוב יותר".