המטוס הגרמני

לאחר דרמה בנתב"ג: המטוס הגרמני נחת בשלום

צוותי חירום רבים המתינו בנתב"ג לאחר שבמסלול בגרמניה התגלו שרידי צמיגים. בדרך נמצאה תקלה נוספת ולכן דרגת הכוננות עלתה לרמה הגבוהה ביותר. נוסעים במטוס: "לא הרגשנו פאניקה מיוחדת"
שרון עידן
01 ביולי 2019
16:27
עודכן ב 18:46

לאחר דרמה בנתב"ג - המטוס של חברת התעופה הגרמנית "אלקטרה אייר", שעל סיפונו 152 בני אדם נחת היום (שני) בשלום. זאת לאחר שדווח כי במטוס יש תקלה חמורה באחד הגלגלים שנקרע. בנתב"ג הוכרזה הכוננות הגבוהה ביותר, וצוותי רפואה רבים המתינו במקום. מטוסי חיל האוויר ליוו את המטוס ואישרו כי אחד מצמיגיו נוקב.

בני וייס, נוסע שהיה על המטוס, סיפר לאחר הנחיתה לכאן רשת ב על רגעי הדרמה: "ישר עם ההמראה המטוס רעד בצורה חזקה. לא הבנו מה קורה. הטייס אמר לנו שכנראה יש בעיה בצמיג. הטייס הסביר בדיוק מה קורה והדריך אותנו איך להחזיק את עצמנו כדי לא להיפגע. לא הרגשנו פאניקה מיוחדת. הטייס הכניס ביטחון. הוא אמר לנו שהוא יטוס יותר לאט בנחיתה והכין אותנו יפה. עם הנחיתה התקשרתי לבת שלי".

רבים מן הנוסעים היו גימלאים של התעשייה האווירית. הם סיפרו לאחר הנחיתה בארץ שהיו רגועים יחסית וש ברגע שזוהתה התקלה, עדכן אותם הצוות ואפילו הגיש אוכל כרגיל. אחד הנוסעים סיפר ש״היה קצת מתח כי בכל זאת מדובר בפנסיונרים״, אבל בתור פנסיונרים של התעשייה האווירית, הם הבינו שזו תקלה שאפשר לנחות איתה וש"סביר שיהיה בסדר".

בנמל התעופה רמון נערכו לקליטת מטוסים. מנכ"ל מגן דוד אדום אלי בין לכאן חדשות: "רמה שלוש מבחינתנו זו רמה של ככל הנראה התרסקות ולכך מגן דוד אדום נערך". על המסלול בקלן התגלו ממצאים חמורים - ככל הנראה שרידי צמיגים. המטוס עלול לנחות בלי גלגל באחד הצדדים ולכן הוא עלול להתהפך במגע עם הקרקע. דובר רשות שדות התעופה עדכן כי מטוסי חיל האוויר יבדקו את המטוס ויעבירו דיווח למנהל נמל התעופה בן גוריון דרך מגדל הפיקוח. 

תגיות:
נתב"ג