עמיר פרץ, סתיו שפיר ואיציק שמולי
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מי בראש? הפריימריז בעבודה יצאו לדרך

פרץ, שפיר או שמולי? 105 קלפיות המפלגה נפתחו הבוקר בשעה 10:00. לקראת השעה 22:30 צפויות להתפרסם תוצאות ההצבעה. בעבודה מקווים כי היו"ר שייבחר יעזור למפלגה להתאושש מהמפלה שחוותה במערכת הבחירות האחרונה. שמולי הציע לשפיר לפרוש מהמרוץ, בתמורה לניהול החיבורים של המפלגה עם גורמים אחרים
מערכת כאן חדשות
02 ביולי 2019
05:27
עודכן ב 10:31

שלושה חודשים לאחר המפלה במערכת הבחירות האחרונה, היום (שלישי) תבחר מפלגת העבודה יושב ראש חדש. שלושה חברי כנסת יתמודדו על התפקיד: עמיר פרץ, איציק שמולי וסתיו שפיר. אליהם יצטרף גם חבר המפלגה דוד לנדסמן.

עדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של כאן חדשות

105 קלפיות נפתחו בשעה 10:00 וייסגרו בשעה 21:00 בערב. ככל הנראה לקראת השעה 22:30 יפורסמו תוצאות ההצבעה. במידה ואיש מבין המועמדים לא יקבל תמיכה של לפחות 40 אחוז מהמצביעים, בעוד שבוע יתקיים סיבוב שני בין שני המועמדים המובילים.

אתמול, רגע לפני פתיחת הקלפיות, קרא ח"כ שמולי לח"כ שפיר לאחד כוחות. הוא הציע לערוך סקר בקרב 1,500 ממתפקדי המפלגה, שתוצאותיו יקבעו מי יתמודד מול עמיר פרץ. שפיר מסרה בתגובה כי הציעה לשמולי שותפות מלאה אך הוא סירב לה.

הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי במטרה לגרום לה להסיר את מועמדותה, שמולי הציע לשפיר להוביל את כל המהלך של החיבורים, ביום שאחרי הפריימריז, עם אהוד ברק, מרצ וגורמים נוספים. עוד הוצע לשפיר להוביל את כל מהלך השיקום הפנימי של מפלגת העבודה לאחר ההתרסקות בבחירות האחרונות, ושמולי התחייב שכל החלטה שתאושר במוסדות המפלגה תיעשה רק בהסכמה מלאה עם שפיר.

בנוסף, אתמול טענו מקורביו של שמולי כי ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה בבחירתו של עמיר פרץ, ואף פועל כדי לסייע לו. ממטה פרץ נמסר בתגובה שמדובר בספין של מטה שמולי, והבהירו שאין לפרץ שום כוונה לשבת עם נתניהו בקואליציה.

ח"כ עמיר פרץ, נבחר לתפקיד יו"ר המפלגה בנובמבר 2005. בתקופת כהונתו קיבלה המפלגה 19 מנדטים בבחירות שנערכו במרץ 2006. חברי הכנסת שמולי ושפיר חברים במפלגה מאז שנת 2012 ומשמשים כחברי כנסת מטעמה מאז הבחירות לכנסת ה-19 שנערכו ב-2013. אם שפיר (34) או שמולי (39) ייבחרו לתפקיד, הם יהיו הצעירים ביותר בתולדות המפלגה שיעמדו בראשה.

בבחירות לכנסת ה-21 שנערכו באפריל האחרון קיבלה המפלגה שישה מנדטים בלבד, התוצאה הנמוכה ביותר בתולדותיה. בחודש שעבר הודיע יו"ר המפלגה אבי גבאי כי לא יתמודד בבחירות לראשות המפלגה. גם חבר הכנסת טל רוסו ששוריין על ידי גבאי במקום השני ברשימת המפלגה הודיע על פרישתו מהפוליטיקה.