תחנת הכוח של חברת החשמל בחדרה
צילום: גילי יערי, פלאש 90

ישפיע על חשבון החשמל שלנו? תחנת הכוח אלון תבור נמכרה ב-1.9 מיליארד שקל

חברת החשמל מכרה את התחנה לקבוצת "MRC אלון תבור", במסגרת יישום הרפורמה בחשמל. שר האנרגיה יובל שטייניץ מעריך כי המכירה צפויה להביא להוזלה של בין 2% ל-3% בתעריף החשמל לצרכנים
ליאל קייזר
02 ביולי 2019
14:17

כשנה לאחר שרפורמת החשמל יצאה לפועל, במסגרתה הוחלט כי חברת החשמל תפסיק להיות מונופול בתחום ייצור החשמל ותמכור לגורמים פרטיים אתרי ייצור חשמל, היום (שלישי) הודיעה החברה על מכירת תחנת הכוח אלון תבור לקבוצת ״MRC אלון תבור״ בסכום של כ-1.9 מיליארד שקלים. מדובר במחיר כפול מהמחיר שבחברת החשמל העריכו שיקבלו בתמורה למכירת התחנה.

ברשות החשמל מעריכים כי המכירה עשויה להביא להפחתה בתעריף החשמל לצרכנים. לפי הערכת שר האנרגיה יובל שטייניץ, המכירה צפויה להביא להורדה של בין 2% ל-3% בתעריף החשמל לצרכנים, במועד קביעת התעריף בחודש ינואר הקרוב. מדובר בהפחתה שכפופה לאישור מליאת רשות החשמל האמונה על קביעת התעריף.

במסגרת הרפורמה, חברת החשמל התחייבה גם לפטר 1,800 עובדים, וכי תופסק הטבת החשמל חינם לעובדים חדשים שייקלטו בחברה. שר האוצר משה כחלון אמר לאחר החתימה על הרפורמה לפני כשנה: "עשינו את הבלתי יאומן, הרפורמה הזאת מאפשרת צמיחה. אין כאן מנצחים ואין כאן מפסידים - זו רפורמה טובה לכולם. לחברה, למשק ולעובדים״.