שטרות כסף
צילום: פלאש 90

בדיקת צבע הכסף: מרבית אנשי המילואים לא מממשים את ההנחה בארנונה

מהבדיקה עולה כי מרבית הרשויות לא מציעות את ההנחה באופן אוטומטי אלא רק לאחר פנייה של החייל למשרדי העירייה. הנושא יעלה בקרוב על שולחנו של יו"ר המרכז לשלטון מקומי
כאן רשת ב
02 ביולי 2019
20:05

מרבית הרשויות המקומיות בארץ מעניקות הנחות של חמישה אחוזים בארנונה למשרתי מילואים ואולם מעט מאוד מילואימניקים מממשים את ההנחה המוצעת להם שעשויה להסתכם במאות שקלים בשנה. כך עולה מבדיקת צבע הכסף בכאן רשת ב.

הבדיקה נערכה בשורה של ערים ובהן: ירושלים, רמת גן, חיפה, אשקלון, פתח תקווה, הרצליה, באר שבע. מן הבדיקה עולה כי מרבית הרשויות אינן מציעות את ההנחה באופן אוטומטי לחיילי המילואים אלא לאחר שהחייל עצמו פונה בעניין לרשות המקומית.  

יוצאת מן הכלל היא עיריית תל אביב שהחליטה כי בשובר הארנונה הקרוב שייצא בימים הקרובים תוענק ההנחה באופן יזום על ידי העירייה לכ-5,700 משרתי מילואים. בעיריית תל אביב החליטו על כך אחרי שבשנה שעברה התברר שרק 200 משרתי מילואים, כשלשה אחוזים בלבד ממשרתי המילואים המתגוררים בעיר, פנו לעירייה ביוזמתם למימוש ההנחה.

יו"ר העמותה למען משרתי המילואים אבי סייג אמר ליאיר ויינרב ורונן פולק כי חיילי מילואים רבים פשוט לא מכירים את ההנחה הזאת. לדבריו מרבית הרשויות אינן מתקצבות בכלל את ההנחה הזאת וכי הוא מתכוון להעלות את הסוגייה בפגישה עם יו"ר מרכז השלטון המקומי.