הכור בדימונה
צילום: פלאש 90

מנהל בכור בדימונה הורשע במרמה והלבנת הון בהיקף של כ-3.2 מיליון שקלים

בית המשפט קבע כי המנהל, עובד מדינה, היה מעורב בקבלת שירותי כח אדם ומוצרי רכש משתי חברות פרטיות שהיו בבעלותו
צח שפיצן
03 ביולי 2019
10:51

הותר לפרסום כי בית המשפט הרשיע לפני כחודשיים עובד ששימש כמנהל בקרייה למחקר גרעיני בדימונה (הקמ"ג) במרמה והפרת אמונים וגזר עליו 30 חודשי מאסר וקנס על סך 100 אלף שקל. המנהל היה מעורב בשנים 2011-2014 בקבלת שירותי כח אדם ומוצרי רכש משתי חברות פרטיות שהיו בבעלותו.

בית המשפט קבע כי מתוקף תפקידו בקמ"ג, הוא היה מעורב מטעמה בפעילות חברות פרטיות שהיו בבעלותו. המנהל קיבל מהחברות שירותים, גייס עובדים והעסיקם, פיקח ואישר את שעות העבודה שתשלומים בגינן הועברו לאותן חברות. כל זאת, כאמור, בעודו מנהל את אותן חברות ומפיק רווחים אישיים, יחד עם נאשמים נוספים.

עוד קבע בית המשפט, כי במעשי מרמה, הסתיר המנהל את את קשריו עם אותן חברות ובהיותו עובד מדינה, גרם לכך שהמדינה תרכוש מהחברות איתן היא קשור מוצרים ושירותים. בעליו המשותף עם העובד באחת החברות נאשם אף הוא בפרשה ונקבע כי המרמה בוצעה בשיתוף פעולה מלא שלו וכי היה שותף בין היתר להחלטות בדבר קבלת והעברת כספים וחשבוניות והעסקת עובדים בקמ"ג.

בסך הכל הורשעו בפרשה שלושה נאשמים ושתי חברות בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון בהיקף כולל של כ-3.2 מיליון שקלים.