ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"אירוע מפלצתי": מעצרו של המורה החשוד בעבירות מין הוארך ב-4 ימים

המשטרה אמרה כי הטענות נגד המורה התחזקו וכי נחשפו אירועים נוספים שבהם פגע בילדים. סנגורו: התלמידים הפשיטו את החשוד בעצמם
הדס גרינברג
03 ביולי 2019
12:52

מעצרו של המורה בן ה-28 החשוד בעבירות מין בתלמידות כיתה א׳ בבית ספר בפתח תקווה הוארך היום (רביעי) עד ליום ראשון בבית משפט השלום בעיר. במהלך המשפט ביקשה המשטרה לחשוף את שמו של החשוד כדי לאתר עדויות נוספות לעבירות דומות, אך האיסור על כך הוארך גם כן עד יום ראשון.

המשטרה טענה: ״אנחנו למדים מעדויות על כך שהיו מקרים דומים נוספים שבמהלכם, באופן זהה לאירוע המדובר, גרם החשוד להתגופפות של קטינים בגופו. מדובר באירוע בסדר גודל מפלצתי שצריך להגיע לעומקו של עניין". עוד טענה המשטרה כי מאז הארכת המעצר הקודמת התבצעו פעולות חקירה אשר חיזקו את הטענות נגדו. "החשד הסביר התחזק בצורה משמעותית ביותר".

מנגד, סנגורו של החשוד, עורך הדין עידן שני, טוען כי לפי גרסתו של החשוד, התלמידים הם שהורידו לו את המכנסיים. ״החשוד לא חצה קו אדום, לא חצה את הקו הפלילי. הכריחו את מרשי להודות שהגיע לפורקן מיני. עברו חמישה ימים בלי שהחשוד נחקר. זה בלתי נסבל״.

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, אמר: "מדובר באירוע חמור מאוד. הנהלת בית הספר, מינהל החינוך בעירייה ואנשי מנהל החינוך והשירות הפסיכולוגי, כולם ביחד עם משרד החינוך נכנסו לעובי הקורה על מנת לתת לילדות את הטיפול הראוי והדחוף ביותר". לדברי ראש העירייה, "חשוב להדגיש כי המורה נקלט בבית הספר על פי כל הקריטריונים ונמצא כשיר לעבוד עם ילדים. אנחנו נעקוב אחר הטיפול באותן ילדות, נגבה את בית הספר ונסייע להורים ולמשפחות ככל שרק ניתן. המקרה ייבחן בימים הקרובים במקביל למעורבותה של המשטרה".