סרטון המין בבית הכנסת: חבר מועצת גדרה נאשם בסחיטה

ארבעה נאשמים שאיימו על חבר מועצה שיפרסמו את התיעוד אם לא יתפטר. מתמלילי החקירה עולים גם סימני שאלה לגבי חלקו של ראש המועצה יואל גמליאל, אך התיק נגדו נסגר
צח שפיצן ורועי ינובסקי
04 ביולי 2019
13:08

פרשת סרטון המין בגדרה: כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית משפט השלום ברחובות נגד מספר נאשמים ובהם חבר המועצה המקומית. על פי כתב האישום, לידי הנאשמים הגיע סרטון ובו נראה לכאורה המתלונן מבצע אקט מיני בבית כנסת.

הנאשמים סיכמו כי יבקשו מהמתלונן להתפטר מהמועצה ולא יפרסמו את הסרטון. הם הגיעו לביתו של המתלונן, הראו לו את הסרטון ואיימו עליו שאם לא יתפטר מתפקידו במועצת גדרה, הם יפיצו אותו ברבים.

חבר המועצה ציון ידעי ושלושת הנאשמים הנוספים הואשמו בעבירות סחיטה באיומים ובהשמדת ראיה. על פי כתב האישום, הארבעה הפעילו לחץ במספר רב של הזדמנויות על המתלונן והעבירו לו מסרים מאיימים. 

בחודש אפריל פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 תמלילי החקירה של החשודים, מהם עלה סימן שאלה בנוגע להתנהלותו של ראש המועצה, יואל גמליאל, למרות שהתיק נגדו נסגר.

גמליאל נחקר בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי חקירה. ידעי הוא בכיר במועצה שהיה אמור להרוויח מההתפטרות ולקבל תפקיד.

כך הסביר מלמד בעדותו:

ידעי: "סיפר לי בן דודי שא' קיים יחסי מין עם בחורה בבית כנסת והראה לי סרטון. דיברתי עם אחי שיגידו לו בעדינות ובשקט - אנחנו יודעים מה הוא עשה בבית הכנסת, שהוא לא יכול להיות יותר חבר מועצה ושאנחנו לא רוצים שזה יגיע למועצה ולמשפחה שלו".

חוקר: "למה אתה רוצה שיתפטר מהמועצה - מה זה רלוונטי?"

ידעי: "אנחנו דתיים - חרדי לא יכול לעשות דבר כזה בבית כנסת, זה לא מקובל. אם זה לא היה נעשה בבית כנסת שיילך קיבינימט אבל בבית כנסת זה לא יכול לעבור לסדר היום".

חוקר: "תשמע אדון. בוא אני אסביר לך. מה שאתה והשליחים שלך עושים פה נקרא בעיני החוק בצורה הברורה ביותר סחיטה. אתם מחזיקים בסרטון, אתם אלה שתחליטו אם להפיץ אותו או לא וכשאתם מגיעים פעם אחר פעם לחברים שלו ומפצירים בו להתפטר - זו סחיטה".

ידעי: "בשבילי זה לא סחיטה. אני רק הצעתי שיתפטר. אמרתי לו שיעשה טוב לכולנו שאני ארגיש קצת יותר נקי עם עצמי כלפי בית הכנסת. חרדי שעושה דבר כזה בבית הכנסת - זה מפלצת מין".

במהלך החקירה עלה ושוב ושוב שמו של ראש המועצה יואל גמליאל - דמות מאוד מוכרת בליכוד ואחיה של השרה גילה גמליאל. החשודים ציינו כי עדכנו אותו על קיום הסרטון המיני והנסיונות להביא להתפטרותו של הבכיר ואפילו אמרו שסייע לאחד מהם להיפטר מהטלפון. במשטרה החליטו לחקור אותו באזהרה, אך הוא הכחיש בחדר החקירות.

חוקר: "החשודים מזכירים אותך בשיחות ואומרים שאתה צריך את הסרטון דחוף".

גמליאל: "אני לא קשור לזה".

חוקר: "מה זה לא קשור? הם אומרים שמעדכנים אותך בכל מה שקורה".

גמליאל: "אני לא אחראי לשיחות של אנשים. לא היו דברים מעולם".

גם לאחר שהוצגו לו ראיות נוספות והודעות והקלטות של החשודים, גמליאל הכחיש:

חוקר: "למה אחד החשודים אומר שהוא דיבר איתך לגבי כרטיס הסים שצריך לזרוק לפח ואתה הבטחת לו שאחרי שיזרוק את המכשיר אתה תדאג לו למכשיר חלופי?"

גמליאל: "תביא אותו לפה שיגיד את זה ואני אגיד לו בפרצוף שהוא משקר".

חוקר: "אחרי ששמעת את כל השיחות האלה שהשם שלך הוזכר באופן ישיר כמעורב ישיר אתה עדיין טוען שאין לך שום קשר לשיחות?"

גמליאל: "אין לי קשר".