מטוס של חברת ארקיע
צילום: פלאש 90

בוטלו פיטורי העובדים בארקיע שתוכננו בגלל סגירת שדה דב

העובדים יוחזרו לעבודה סדירה ויקבלו תשלום על ימי החופשה הכפויה. הצדדים ייכנסו למשא ומתן כדי לקדם את תוכנית ההבראה של החברה. מנכ"ל ארקיע: משוכנים שהעובדים יהיו שותפים בתהליך ההתייעלות
שרון עידן
04 ביולי 2019
18:18

הנהלת ארקיע הודיעה היום (חמישי) לעובדיה ולהסתדרות שהחליטה לבטל את הפיטורים שתוכננו בחברה כתוצאה מסגירת שדה דב. העובדים יחזרו לעבודה סדירה ויקבלו תשלום מלא על ימי החופשה הכפויה אליה הוצאו. ההסתדרות, ועד עובדי ארקיע והנהלת החברה ייכנסו למשא ומתן שיעסוק בתכנית הבראת החברה וייעולה.

מנכ"ל קבוצת ארקיע ניר דגן מסר בתגובה שהחברה ונציגות העובדים סיכמו להיכנס למשא ומתן מזורז על הכנתה וביצועה של תכנית הבראה, לרבות הצורך בצמצום מצבת כח האדם. "אני שמח על הבנתה של ההסתדרות כי ארקיע זקוקה לתכנית הבראה שכזו ועל הנחיותיה לנציגות העובדים כי תיכנס למו״מ מזורז להכנת תכנית כאמור. אנו משוכנעים שעובדי ארקיע שהם גם שותפים בחברה יהיו שותפים גם בתהליך ההתייעלות".

שלשום הודיעה החברה על כוונתה לקצץ יותר מחצי צי המטוסים שלה ולפטר כ-250 מתוך 650 העובדים בחברה. בנוסף תכננה החברה להשהות את עסקת רכישת מטוסי האירבוס 330 רחבי הגוף אותה התכוונה לבצע. הנהלת החברה טוענת שאם לא תהיה התייעלות מיידית, החברה עלולה לקרוס תוך שישה חודשים.
בחברה הוכרז סכסוך עבודה.