אלוף פיקוד דרום הרצי הלוי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מפקד פיקוד דרום על מחאת יוצאי אתיופיה: "היא הכרחית, אך אסור לה להיות אלימה"

באגרת ששיגר לקציניו, קרא האלוף הרצי הלוי לאסוף לשיחה את בני העדה האתיופית שבגדודו וביחידתו ולבקש מהם "להבטיח שיפגינו ויביעו את תסכולם המוצדק בסוף השבוע, אך לא ינקטו באלימות"
משה שטיינמץ
05 ביולי 2019
00:26

בעקבות האלימות שליוותה את הפגנות המחאה על הירי בסלומון טקה, הפיץ היום (חמישי) מפקד פיקוד דרום, אלוף הרצי הלוי, אגרת לקציניו, בו קרא להם לדבר עם חייליהם מקהילת יוצאי אתיופיה לקראת סוף השבוע. "אני כותב לכם בנושא שאינו מבצעי ואינו מקצועי, אך הוא בנפשנו", פתח את דבריו. "אין כאן צודקים וטועים, יש כאן תסכול מוצדק ומקרה שהיה עדיף שלא יקרה".

לדברי הלוי, "אני רוצה שכל אחד מאתנו יאסוף לשיחה את בני העדה האתיופית שבגדודו וביחידתו, אלה ימים רגישים, עשו זאת ברגישות הראויה. אימרו להם שאנו חושבים שאסור היה להגיע לתוצאה כזו, הצביעו להם על כך שאנו מאמינים שנהיה טובים יותר בקבלתם אלינו בעתיד, מאמינים ונפעל שכך יהיה". הוא המשיך וביקש: "דברו אתם על כך שהמחאה היא לגיטימית, מובנת ואף הכרחית, אך אסור לה להיות אלימה. מחאה אלימה אינה משרתת את המטרה. בקשו מהם להבטיח לכם שיפגינו ויביעו את תסכולם המוצדק בסוף השבוע, אך לא ינקטו באלימות".

בתיעודים שפורסמו לראשונה היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11, ניתן לראות כיצד הותקף באלימות קשה זוג צעיר בידי צעירים יוצאי אתיופיה והיה בסכנה חיים ממשית. צילומים נוספים מתעדים את המתפרעים ממצלמות הגוף שהיו על השוטרים.