נזקי רעש האדמה הקודם

בפעם השנייה בשלושה ימים: רעידת אדמה הורגשה בקליפורניה

רעש אדמה בעוצמה של 6.9 נרשם הבוקר בדרום המדינה, יומיים בלבד לאחר הרעידה האחרונה, שהייתה החזקה באזור ב-20 השנים האחרונות. שירות הרכבות של לוס אנג'לס הפסיק את פעילותו, ומצב חירום הוכרז במחוז סן ברנרדינו
מיכל רשף
06 ביולי 2019
07:02
עודכן ב 14:03

רעידת אדמה חזקה בעוצמה של 6.9 הורגשה הבוקר (שבת, שעון ישראל) בדרום קליפורניה - השנייה בתוך שלושה ימים. ממכבי האש נמסר על אדם אחד שנפצע קל ועל נזק שנגרם לבתים באזור, תזוזה של מבנים, סדקים ביסודות של בניינים והתמוטטות של קירות תמך. שירות הרכבות העירוני של לוס אנג'לס הודיע כי הפסיק את פעילותו עקב הרעש. מושל קליפורניה, גאווין ניוסום, הכריז על מצב חירום במחוז סן ברנרדינו.


מוקד הרעש היה כ-17 קילומטרים מהעיירה רידג'קרסט - כ-250 קילומטרים מצפון ללוס אנג'לס. התקבלו כמה דיווחים על שריפות ונזק שנגרם למבנים ולכבישים באזור רידג'קרסט שבדרום קליפורניה. כ-3,000 תושבים ברידג'קרסט ובאזורים הסמוכים נותרו ללא חשמל. לאחר רעידת האדמה האחרונה, העריכו במכון המחקר בפסדינה כי ישנו סיכוי של 9% לרעש נוסף בעוצמה גדולה יותר במהלך השבוע הקרוב.


שלשום פקד את האזור רעש בעוצמה של 6.4 - החזק ביותר ב-20 השנים האחרונות. כמה בני אדם נפצעו ושני בתים עלו באש. באחד מבתי החולים באזור נאלצו להעביר חולים מחדריהם עקב פגיעות במבנה. עוד דווח על דליפות גז מצינורות תת-קרקעיים, ועל דרכי אספלט שנסדקו בעקבות הרעש. לפחות 85 רעידות משנה הורגשו באזור לאחר מכן. 

הנשיא האמריקני דונלד טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "תודרכתי על רעידת האדמה בדרום קליפורניה. הכל נראה תחת שליטה". בעצה משותפת של ראש העירייה ומושל קליפורניה, הוחלט להכריז על מצב חירום באזור.