ביתה של משפחת מעודה
צילום: דוברות המשטרה

ממצאי חקירה בזירת השריפה בבית הגננת החשודה בהתעללות קבעו - מדובר בהצתה

פרסום ראשון: בביתה של משפחת מעודה, משפחתה של הגנת החשודה בהתעללות, נמצאו שני מוקדי בעירה שדגימות שלהם נשלחו למעבדה. בני המשפחה עזבו את הבית לפני כמה ימים ולא שהו בו בזמן השריפה
הדס גרינברג
06 ביולי 2019
16:11
עודכן ב 20:21

לפי ממצאי חקירה הראשוניים, ביתה של הגננת המתעללת מראש העין הוצת היום (שבת). בבית משפחתה של כרמל מעודה נמצאו שני מוקדי בעירה שדגימות שלהם נשלחו למעבדה. התוצאות יתקבלו בעוד כמה ימים. בני המשפחה עזבו את הבית לפני כמה ימים, עם תחילתן של ההפגנות נגד הגננת. הם לא שהו בו בזמן שפרצה השריפה.


השריפה החלה סמוך לשעה 06:00 בבוקר, במחסן חיצוני בקומה הראשונה. הלהבות הגבוהות אחזו בקומה השלישית - קומת גלריה עשויה עץ שנהרסה כליל. משם המשיכה האש ופגעה גם בקומת הביניים. בית כנסת שהפעילה משפחת מעודה בקומה הראשונה לא נפגע, וגם לא שאר הקומה.


בני משפחת מעודה טוענים שהשריפה נגרמה כתוצאה מההסתה נגדם, לדבריהם, ברשתות ובתקשורת. עו״ד בנימין מלכה, המייצג את הורי הפעוטות, מסר לכאן חדשות כי הוא משוכנע שאין להם קשר לשריפה: ״מהיכרותי עם הורי הילדים, אני יכול לומר בפה מלא ובלב שלם כי מדובר באנשים נורמטיביים. הם כעוסים ומזועזעים עקב הפשעים החמורים אשר בוצעו כלפי ילדיהם, אך אינם עבריינים ואין לי ספק שחקירה מעמיקה תוליד מסקנה כי להורי הילדים אין קשר לשריפה".


שכניה של מעודה משוכנעים אף הם כי מדובר בהצתה, ומרגישים כי עמדו בסכנת חיים. שירי, המתגוררת בשכנות למשפחת מעודה, אמרה לכאן חדשות: "קבוצות הווטסאפ געשו, אנשים פרסמו פוסטים 'איזה יופי שנשרף הבית'. לאן ירדתם? יש פה משפחות עם ילדים, חפים מפשע. עוד חצי דקה אני והנכדות שלי היינו עולות בלהבות. מה, אין שיקול דעת? מה קורה פה. יש בית משפט, הוא ישפוט אותה. את החיים שלה היא סיימה כבר".