זאב רוטשטיין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מנכ"ל הדסה על חקירתו במשרד האוצר: "חש מושפל מכפיות הטובה"

פרופ' זאב רוטשטיין אמר לכאן חדשות בעקבות חקירתו כי בגלל שקרים של המדיה עשה לו משרד האוצר "טקס זובור" כדי לפגוע בו ובשמו הטוב
קטי דור
06 ביולי 2019
18:05

מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופסור זאב רוטשטיין, אומר היום (שבת) בתגובה לחקירתו במשרד האוצר כי הוא חש נעלב ומושפל מכפיות הטובה, כלשונו, של משרד האוצר "שהביא אותו לעשות בדיוק מה שהיה צריך". בשיחה עם כאן חדשות אמר פרופסור רוטשטיין כי בגלל שקרים של המדיה עשה לו משרד האוצר "טקס זובור" כדי לפגוע בו ובשמו הטוב.

רוטשטיין ובכירים נוספים נחקרו בטענה שהדסה שילמה שכר גבוה באופן חריג לרופאים שהביאה למחלקה במקום הרופאים שעזבו לפני שנתיים את המחלקה ההמטואונקולוגית. בהדסה טענו אתמול  כי הזימון של משרד האוצר נסוב סביב האשמות שווא והיה לא מוצדק. בהדסה אמרו כי באוצר החליטו לחקור את הבכירים בגלל האשמות שווא מצד אליעד שרגא, עורך דינם של הילדים שטופלו במסגרת המחלקה, בשל ניסיון להצדיק את פעילותם של הרופאים שעזבו את הדסה בעקבות המשבר.

בהדסה ציינו כי בשנתיים האחרונות פרחה המחלקה לטיפול בסרטן בילדים והמחלקה להשתלת מח עצם שאף הגיעה להשגים בינלאומיים. הם האשימו כי המדינה לא יודעת להעריך ניהול נכון ואיכותי ומעדיפה לפעול הפוך בניגוד לכל הגיון וכי זאת המדליה שמקבלת הדסה ומנהליה על שלוש שנים של מהפך ובניית הדסה חדשה למופת.

ממשרד האוצר נמסר כי אין בכוונת המשרד להתייחס לתוכן החקירה או לתוכן עדויות הנחקרים.

הרקע למשבר שהיה לפני שנתיים בהדסה היה בין השאר ההחלטה של הנהלת בית החולים להרחיב את הפעילות המשותפת למבוגרים ולילדים במחלקה להשתלות מח עצם. למרות שבאופן רשמי אמרו בהדסה כי יש הפרדה בטיפול בין ילדים למבוגרים, אנשי צוות במקום הודו כי ילדים ומבוגרים מטופלים יחד והוסיפו כי הדבר לא מאפשר להעניק לילדים את הטיפול הטוב ביותר.