בנימין נתניהו בבית קפה
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של רה"מ

נתניהו: לא יהיה שום שינוי בחוק החסינות, לא צריך אותו

ראש הממשלה התייחס לחוק בשידור חי שקיים בעמוד הפייסבוק שלו מבית קפה בירושלים.
מיכאל שמש, גילי כהן ויערה שפירא
07 ביולי 2019
10:43

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הבוקר (ראשון) כי לא יהיה שינוי בחוק החסינות וכי אין כל צורך בשינוי כזה. בשידור חי שקיים בעמוד הפםייסבוק שלו מבית קפה בירושלים, אמר נתניהו: "לא כללנו שום שינוי בחוקי החסינות עם המפלגות איתן חתמנו הסכמים קואליציוניים. הלכנו להקים איתן ממשלה, אף אחד לא ידע שלא נקים ממשלה, והעובדה היא שלא כללנו את זה. אין צורך בזה, לא צריך את זה, קודם כל כי לא היה כלום ולכן גם לא יהיה כלום אבל מעבר לכל דבר אחר - יש חוק קיים ולא צריך חוקים חדשים".

נתניהו האשים את ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק בהפצת המידע בעניין ואמר: "הכול בלופים של אהוד ברק שמקשקש על ״קץ הדמוקרטיה״ - זה קשקוש ואוויר חם. לא יהיה שום שינוי בחוקי החסינות". נתניהו תקף את ברק וכינה אותו 'רודן קטן': "הדמוקרט הגדול, הוא מדבר על קריסת הדמוקרטיה, זה עוד בלוף. אין שום שינוי חוק חסינות ולא צריך כזה. הדמוקרטיה הישראלית איתנה והדבר האחרונה שהיא זקוקה לו היא ההטפות של אהוד ברק. זה איש שניצל כי שניים ממכריו שמרו על שכות השתיקה, אחד מהם הוא אלדד יניב. והוא עדיין לא מדווח על שני מיליון הדולר שקיבל מקרן וקסנר".


נתניהו ענה לשאלות ששלחו לו גולשים בעמוד הפייסבוק שלו. לשאלה מה יעשה עם חמאס בעזה אמר ראש הממשלה כי זהו מצב שכל הזמן צריך להיאבק בו. "המדיניות שלי היא אחת - לחפש את השקט של תושבי הדרום, אבל בלית ברירה נערכים למערכה גדולה".

על הגירעון אמר נתניהו כי זו לא הפעם הראשונה שבה הגירעון גדל מעבר למצופה. "תמיד אומרים בתי הקפה מלאים, תראה, הם מלאים. האבטלה בשפל הכי נמוך שלה. הכלכלה איתנה אבל לפעמים נפתח גירעון. יכולתי לגירעונות יותר גדולים ואעשה את זה בהמשך אם תתנו לי את המנדט".