השריפה בביתה של כרמל מעודה
צילום: דוברות המשטרה

הוארך מעצר החשוד בהצתת בית המטפלת המתעללת כרמל מעודה

החשוד בן ה-18 נתפס אתמול בזכות צילומים של מצלמות האבטחה בקרבת הבית בראש העין, אך טרם עומת בחקירתו עם הסרטונים • בשל טענות החשוד לאלימות מצד השוטרים במהלך מעצרו, התיק הועבר לחקירה במח"ש
מורן שכניק
07 ביולי 2019
13:44

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (ראשון) עד ליום רביעי את מעצרו של החשוד בהצתת ביתה של המטפלת המתעללת כרמל מעודה בראש העין. לחשוד, בן ה-18 מקרני שומרון, יש קשר להורים שילדם התחנך בעבר בפעוטון שהפעילה מעודה. הוא נתפס בזכות צילומים של מצלמות האבטחה בקרבת הבית. עורך דינו של החשוד טוען כי הוא ״מכחיש כל קשר למעשים ולהורי המעון״.

החשוד נעצר אתמול בשעות הערב והוא טוען כי במהלך המעצר הוא הוכה על ידי השוטרים. מה שהביא את השופטת להורות על העברת תיק החקירה יעבור לחלקה לחקירות שוטרים. המשטרה מחזיקה בסרטונים מלפני ואחרי האירוע שמתעדים את החשוד בקרבת ביתה של מעודה, כשהוא מחזיק ככל הנראה באמצעי ששימש אותו להצתה, אולם הוא טרם עומת עם הסרטונים בחקירתו. מהחומר שאספה המשטרה בתיק החקירה עולה כי ניתן לזהות אותו במצלמות.


חוקרי שריפות אספו ממצאים בזירה וטרם התקבלו תוצאות. רק לאחר קבלת חוות הדעת של חוקרי השריפות, תוכל המשטרה לאשר את פרטי ההצתה. בנוסף, מלבד הסרטונים, ישנן ראיות שקושרות את החשוד למעשים. בהם איכון שבוצע לטלפון הסלולארי שלו, במהלכו הוא אוכן בזירת האירוע. לא אותרו הבגדים שעל פי החשד הוא לבש בעת האירוע וטרם בוצע חיפוש בביתו.

המשטרה מבקשת לאסוף ממצאים נוספים בזירת האירוע ובקרבתה, וכן ישנם חשודים נוספים במעורבות באירוע שעדיין לא נגבתה מהם עדות. אתמול נחקרה בת זוגו של החשוד, בת 17. עו"ד רועי לנג, המייצג את החשוד, אישר שקיים חשד סביר בעניינו, אך אמר שלא יכול להיות שבחור צעיר מקבל מכות משוטרים ומגיע כולו חבול, והדברים לא מטופלים ולא מתועדים. בית המשפט נעתר לבקשה לאסור את פרסום שמו של החשוד וכל פרט מזהה לגביו עד ליום רביעי, זאת למרות התנגדות המשטרה. לבית הפרטי ברחוב הסנהדרין בראש העין נגרם נזק רב, ומהנדס של העירייה הוזמן לבדוק את הבניין מחשש שיקרוס.

נגד מעודה בת ה-25 הוגש הבוקר כתב אישום חמור בגין 18 אישומים הכוללים עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע. האישומים הקשים מתייחסים ל-11 פעוטות בגן "בייבי לאו" בראש העין. בית המשפט האריך את מעצרה עד לקבלת החלטה אחרת בעניין. בבקשת המעצר נכתב כי מעודה "פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם".


נתניהו: "שריפת הבית - אנרכיה"

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא "מבין את ההורים, אבל לא יכול לקבל את האלימות של שריפת הבית בראש העין - זו אנרכיה". לדברי ראש הממשלה, "הפתרון הוא הגברת הפיקוח על ידי מצלמות וזה עומד להיכנס בחוקים של יפעת שאשא-ביטון שיתנו לנו הרבה ביטחון".