הלווית הילד חיים בנימין ביגלאייזן

הובא למנוחות חיים בנימין ביגלאייזן, בן ה-11 שנהרג בתאונת הפגע וברח בירושלים

ביגלאייזן נפגע אנושות לפני כחודשיים וחצי בתאונה בשכונת רמות. הנהג הדורס, נתנאל סנדרוסי הואשם שפגע בו והפקיר אותו
עקיבא ווייס
07 ביולי 2019
15:36

מאות השתתפו היום (ראשון) בהלווית הילד חיים בנימין ביגלאייזן בן ה-11, שנפצע אנוש בתאונת הפגע וברח בצומת רמות שבירושלים בחול המועד פסח, לפני כחודשיים וחצי. הלווייתו יצאה מבית הכנסת 'אהל יוסף' בשכונת רמות בעיר. 

אביו, הרב ישראל מאיר ביגלאייזן, ספד לו ואמר: "אני רוצה להודות לקדוש ברוך הוא על המתנה שקיבלנו עד היום. בחודשים האחרונים ראינו שהתפילות לא הלכו ריקם. הרגשנו בחודשים האחרונים שאנחנו משפחה גדולה. התפללו בכל העולם להחלמתו וזה חיזק אותנו. אני רוצה להודות לצוות בית החולים שעשו מה שאפשר".

נגד הנהג הדורס, נתנאל סנדרוסי, הוגש כתב אישום בגין הפקרה לאחר פגיעה. בכתב האישום נכתב כי ביום ב-21 באפריל השנה בשעות הערב נהג סנדרוסי, ברחוב גולדה מאיר בירושלים. יחד עימו נסע מאיר גמליאל. הנאשמים הגיעו לצומת הרחובות גולדה מאיר ויצחק מירסקי כשסנדרוסי נוהג במהירות גבוהה. באותה עת חצה את הצומת חיים בנימין ביגלאייזן כשרמזור הולכי הרגל בו חצה הילד את הכביש הורה אדום. מכתב האישום עולה כי סנדרוסי נהג אל תוך הצומת במהירות, ופגע בעוצמה בנפגע שהיה על מעבר החצייה.

סנדרוסי וגמליאל הבחינו בפגיעה, עצרו את הרכב לאחר הצומת, ואז התיישב גמליאל בכיסא הנהג ברכב ועזב את הצומת במהירות מבלי שהשניים הושיטו עזרה לנפגע, מבלי שהזעיקו עזרה ומבלי שהתייצבו בפני שירותי ההצלה או החקירה והציגו את עצמם כמי שהיו מעורבים בתאונה. גמליאל הואשם בעבירות של חובת נוסע להתקשר לגופי הצלה ונהיגה מעל המהירות המותרת. הפרקליטות ביקשה לעצור אותם עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.