סלומון טקה

הדוח הבליסטי קבע: הכדור שפגע בסלומון טקה ניתז מהקרקע

השוטר היורה ערך שחזור בזירת האירוע תחת אבטחה. עורכי הדין של המשפחה ביקשו להעביר את החומרים לחוקר בליסטי מטעמם. במח"ש הבהירו: "פרסומים שונים בתקשורת אודות עברו הפלילי של המנוח הינם שגויים"
נופר משה-פרדו ורום ליאור
08 ביולי 2019
13:21

לנציגי המשפחה של סלומון טקה ועורכי דינם נאמר היום (שני) כי הדוח הבליסטי מצביע על כך שהכדור אכן פגע בקרקע לפני שניתז לכיוונו של טקה. עורכי הדין ביקשו לקבל לידם את הדוח ולהעבירו לחוקר בליסטי מטעמם. כמו כן בפגישה עם נציגי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) עודכנה המשפחה כי הייתה מצלמה אחת שנכללה בחומרי החקירה ולא ידוע על תיעוד נוסף של האירוע.

בתוך כך, השוטר שירה בטקה ערך הלילה שחזור תחת אבטחה בזירת האירוע בשכונת קריית חיים בחיפה. פרקליטו עו"ד יאיר נדשי מסר: "הקצין חזר על גרסתו במהלך השחזור. ממצאי החקירה כפי שהודלפו עד כה תומכים בטענות ההגנה לפיהן הקצין פעל מתוך הגנה עצמית ללא כוונה לפגוע במנוח". 


ממח"ש נמסר כי במסגרת הפגישה שמעו נציגי מח"ש והפרקליטות בהרחבה את טענות בני המשפחה ואת בקשותיהם. נמסר לבני המשפחה, כי במהלך החקירה בוצעו עד כה בדיקות מדעיות פורנזיות שונות, בהן ניתוח פתולוגי, בדיקות בליסטיות של הירי, בדיקות של הנשק בו בוצע הירי, ובחינת הזירה על ידי מעבדה לזיהוי פלילי. כמו כן הבהירו במח"ש: "פרסומים שונים בתקשורת אודות עברו הפלילי של המנוח הינם שגויים". 

בן דודו של טקה, אמיר, אמר היום בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי הם רוצים להגיע לחקר האמת. בריאיון לאסתי פרז הסביר טקה: "לא יכול להיות בן אדם, רוצח בדם קר, ועוד מנסים לבדוק איזה כתב אישום להגיש עליו. עוד משקרים ופוגעים במשפחה. לא מספיק שנרצח בן אדם, מאשימים אותו בדברים שהם לא נכונים. היום כל ילד אתיופי על מסטיק פותחים לו תיק". 

משפחתו של טקה קמה היום מהשבעה ועלתה לקברו בבית העלמין תל רגב. חבר המשפחה אסף גובנה אמר: "קשה לי לעמוד בקבר שלו ולא להגיד שאיבדנו תקווה, גם אם מח"ש יגיעו. כמו שראינו שהכתובת הייתה על הקיר התוצאות כתובות על הקיר. הילד הזה עשו עליו שיימינג הוציאו עליו רע ודיבה. ולצערי התוצאות כבר ידועות. אנחנו נתכנן את המהלכים שלנו באופן מסודר אבל אנחנו נמשיך באותן מחאות לא אלימות". 


מוקדם יותר ראש היחידה למלחמה בגזענות במשרד המשפטים אווקה זנה, שביקש מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את הדלפת התיק הפלילי של טקה, אמר בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן": "עוסקים גם באמצעי התקשורת וגם ברשתות החברתיות בעברו הפלילי לכאורה ולא עוסקים באירוע עצמו. הוא לא יכול להגן על עצמו ושמו הטוב. זה לא מידע רלוונטי. כאילו אם יש למישהו עבר כלשהו אז אפשר לפגוע בו".