מפגינים בת"א, היום
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

המחאה על הירי בסלומון טקה: מאות צעדו בתל אביב

בכיכר רבין הסתיימה עצרת המחאה ללא אירועים מיוחדים. בפתח תקווה ובנתניה נעצרו 8 מפגינים בגין הפרת סדר • מחאת ההורים: הורי הפעוטות מגן "בייבי לאב" מפגינים מול בית המטפלת כרמל מעודה בראש העין
ליאל קייזר, דניאל אלעזר ונופר משה פרדו
08 ביולי 2019
16:45
עודכן ב 21:14

מאות אחדות של בני אדם, נשים ברובם, הפגינו הערב (שני) בכיכר רבין בעצרת מחאה לזכרו של סלומון טאקה, שנורה למוות לפני שמונה ימים. העצרת התנהלה תחת הסיסמה - "אמא תעשי שלא אהיה הקורבן הבא!".


במהלך העצרת נשאה דברים חברת הכנסת פנינה תמנה שטה שאמרה ״כולנו כאן אימהות מודאגות, כמו כל אימא בישראל שרוצה לגדל ילדים לעולם טוב ומוגן. ילדינו לא הפקר, דמו של סלומון טקה לא הפקר. האירועים האחרונים הפכו את השיח שוב לאנחנו והם. במשך שנים אנחנו זוכים להדרה, התעלמות והזנחה שהצטברו לזרמי כעס. הכול התפרץ לפני השטח, לא עוד תמונת מצב קשה שמישהו יכול להתמודד איתם. רוב הכותרות דיברו על כאוס ואנרכיה אני אומרת שבר אמון גדול. אני נגד אלימות, בטח כזאת שמופנה לאזרחים, אבל המראות שראינו השבוע הם אזרחים שמעמידים אותם לקיר בלי מענה. סליחה ילדים יקרים שלנו שמשרד הקליטה שלח ושולח אתכם לגור בשכונות המצוקה ומראה לכם שזה החיים בישראל - עוני ופשע במקום תקווה", הוסיפה. ההפגנה התפזרה בשקט לאחר כמה שעות.

במקביל, התקיימו הפגנות דומות גם בערים אחרות והיו כולן קטנות בהרבה בהיקפן מאלה שנראו בשבוע שעבר. בפתח תקווה נעצרו שישה מפגינים בגין הפרת הסדר בהפגנה שיצאה מבניין העירייה, לאורך רחוב ז'בוטינסקי עד מחלף גהה. בהפגנה בנתניה נעצרו שני מפגינים על הפרת סדר. חבר משפחתו של סלומון טקה, אסף גובנה, קרא היום להמשיך במחאות לא אלימות.