הפגנת ההורים בראש העין

מחאת ההורים: כ-250 איש הפגינו בראש העין בעקבות ההתעללות בפעוטות

ההורים הפגינו מול כינוס של ראש העיר ומחו על שלא גינה את המעשים. לאחר שהתעמת עמם, הסכים שלום בן משה לגנות את מעשיה של כרמל מעודה
הדס גרינברג
08 ביולי 2019
21:50

כ-250 בני אדם מפגינים הערב (שני) בראש העין במחאה נגד המטפלת כרמל מעודה וההתעלמות כלשונם, של ראש העיר מהפרשה. בין המפגינים היו הורים רבים מפעוטון "בייבי לאב" שאותו הפעילה מעודה. הם הפגינו מול כינוס שקיים ראש העיר שלום בן משה. 


ראש העיר יצא אל המפגינים והם הביעו בפניו את מחאתם על כך שמאז פרסום הפרשה הוא בחר שלא להתייחס לאישומים נגד המטפלת, ולעומת זאת, כאשר הוצת בית משפחתה של מעודה, הוא מיהר וגינה את המעשה. 

ההורים מנעו בתחילה מראש העיר לדבר וצעקו לעברו: ״איפה הייית? למה לא שמענו אותך?״. בן משה הגיב: ״חיכיתי כדי לראות מה מתקדם בחקירה ולראות מסקנות". לאחר מכן ציין כי הוא מגנה את ההתעללות בפעוטות ואמר: ״היתה שתיקת כבשים. היו סייעות שראו ולא אמרו".

ההורים הכעוסים הפסיקו את דבריו, אך הוא החליט להישאר על אף המחאה בנסיון להתקרב להורים והתיישב עמם כדי לצפות במיצג הדגמות שביצעו כמה מההורים להתעללות שעברו הילדים בגן של מעודה. 

אתמול הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בלוד נגד כרמל מעודה, בגין 18 אישומים הכוללים עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע. האישומים הקשים מתייחסים ל-11 פעוטות בגן "בייבי לאב" בראש העין. בית המשפט האריך את מעצרה עד לקבלת החלטה אחרת בעניין.