עדינה בר שלום בישיבה של ש"ס בכנסת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עדינה בר שלום: צריך למחות בדרך שלא תרגיז את הציבור

על האפשרות לחבור לכחול לבן: "לא רוצה להיות בורג קטן". בר שלום התמודדה בבחירות האחרונות לכנסת עם מפלגתה אחי ישראל אך לבסוף פרשה מהמרוץ
בחצי היום
09 ביולי 2019
14:03

כלת פרס ישראל עדינה בר שלום, שעמדה בראש מפלגת אחי ישראלי, אמרה היום (שלישי) בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי לא תתמודד בבחירות הבאות. בהתייחס לדיווחים כי מפלגת כחול לבן עשויה לפנות אליה בבקשה לחבור אליהם, אמרה בר שלום: "כשאת בראש מפלגה את קובעת את סדר היום. אני לא רוצה להיות בורג קטן. הם צריכים אותי בשביל מה". על מחאת יוצאי אתיופיה אמרה - "גם מחאות צריך לעשות בדרך כזו שלא תרגיז את הציבור כדי שיתחבר אליהן ולא בדרך אלימה בוטה וקשה".

כשנשאלה האם תסכים לחבור לכחול לבן אם יבקשו ממנה להביא את הגישה החברתית שלה למפלגה ענתה: "להביא את המסרים שלי זו שאלה גדולה, אני לא רואה שזה יכול לקרות. לא בסיטואציה של הבחירות האלה היום". בר שלום הכריזה בבחירות האחרונות שתתמודד עם מפלגתה אחי ישראל אך בהמשך המרוץ הודיעה כי החליטה לא להתמודד בעקבות "המציאות הפוליטית המתהווה בימים האחרונים, ומתוך אחריות לקהל הבוחרים".

בר שלום גם התייחסה למחאת יוצאי אתיופיה וללגיטימיות שלה ואמרה כי "הם באו לכאן עם תקווה גדולה. זה לא מה שהם חשבו שיקרה להם. הם לא חשבו שהעם הזה קצת גזעני". יחד עם זאת אמרה: "גם מחאות צריך לעשות בדרך כזו שלא תרגיז את הציבור כדי שיתחבר אליהן ולא בדרך אלימה בוטה וקשה. דם נשפך והמחאה צודקת והגזענות בחברה מטרידה אבל יש דרך למחות".

"אנחנו צריכים להיאבק עם כל מי שסובל מגזענות. צריך לקום גוף ממשלתי שיילחם בגזענות הנוראה. איך אנחנו לא מתביישים?" הוסיפה בר שלום. בהתייחס למחאת ההורים נגד מקרי ההתעללות בפעוטונים ובגני הילדים ואמרה כי "אוי ואבוי לנו אם מחאת האימהות תעבור בשתיקה".