אהוד אריאל

"איך עושים שלום": אהוד אריאל בדואט חדש עם שאנן סטריט

18 שנה אחרי שמצא את הטקסט של אביו במגירה, בנו של מאיר אריאל מוציא את השיר: "יש עוד 70-50 שירים שלו שאנחנו לא מכירים"
תרבות הערב
10 ביולי 2019
16:07

"איך אני עושה שלום / קודם כל אני עושה שלום עם עצמי / למה אם אני בסכסוך פנימי / אז אני גם לא כך בסדר עם אשתי / שהיא בעצם עצמי ובשרי / אומר לה בקול רם מה שאני לא מעיז לגמגם לעצמי / אז קודם כל אני עושה שלום עם עצמי"

 ("איך עושים שלום", מילים: מאיר אריאל, לחן: אהוד אריאל)

האזינו לריאיון עם אהוד אריאל בכאן רשת ב

קשה שלא לזהות את טביעת הטקסט של מאיר אריאל, שהשנה מציינים 20 שנים למותו. את השיר הזה, שמעולם לא הולחן, מצא הבן אהוד אריאל במגירה של אביו. "את הטקסט הזה מצאתי לפני 18 שנים כבר", סיפר אתמול (שלישי) בריאיון לורד יפתחי גרין בתוכנית "תרבות הערב" בכאן רשת ב. "לפני 16 שנים הלחנתי אותו, סיימתי משמרת של חלוקת עיתון "הארץ' ונח עליי הרוח. הלחנתי את השיר והוא חיכה כל הזמן הזה, הוא חיכה עד שתהליכים יבשילו... הסיבה שזה יוצא עכשיו, כי מתחילת השנה הזאת, השנה ה-20, יש רוח מאוד חזקה מכיוון היצירה של אבא. אחותי שירז הוציאה ספר של כתבים שלו, ויש את אמפי פארק ראשון לציון בשבוע הבא.

"המפיק המוזיקלי שאני עובד איתו כמה שנים, אמיר אסטליין, אמר לי 'בוא נעשה'. נכנסנו לעבודה, תוך כדי התהליך הוא אומר לי 'אני שומע את שאנן סטריט'. בסוף הוא התפנה ואמר 'יאללה מגניב'.

כמה עוד שירים של אבא יש שאנחנו לא מכירים?

"יש בערך עוד 70-50, ועוד חלקי שירים. אצל אבא, חלק שיר יכול להיות שיר שלם. יש, ועוד ייצא. לאט לאט זה מטפטף". "אחת לכמה שבועות, חודשים, מגיע מישהו לעיין בטקסטים שאצל אמא ומעיין". הוא הוסיף. לדבריו, בימים אלה מתבשל אלבום חדש עם שירים של אריאל שמבוצעים בידי זמרים אחרים.