סמוטריץ' ובנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סמוטריץ' בשיחות סגורות: בנט יזיק לנו בעתיד

יו"ר האיחוד הלאומי מנסה למנוע את השתלבותו של בנט באיחוד מפלגות הימין. במקביל, פועל סמוטריץ' לצירופה של איילת שקד לאיחוד, אך נראה כי היא לא מוכנה להגיע לבד
מיכאל שמש
09 ביולי 2019
20:46
עודכן ב 23:40

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' מנסה למנוע את השתלבותו של נפתלי בנט באיחוד מפלגות הימין, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב. בשיחות סגורות אומר סמוטריץ' כי: "בנט יזיק בעתיד, לא צריך לתת לו הזדמנות לחזור לזירה".  


יו"ר האיחוד הלאומי פועל בימים האלה לצירופה של איילת שקד לאיחוד מפלגות הימין. מהשיחות התברר ששקד לא מוכנה להגיע לבד ולכן, כדי להביא לאיחוד כולל, הודיע היום סמוטריץ׳ שיסכים לצירוף בנט - אך לא בכל מחיר. מחר צפויה להתקיים פגישה בין נציגים של איחוד מפלגות הימין למפלגת הימין החדש. 

בתוך כך, עורך הדין איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית, פנה הערב ליו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ במכתב וביקש: "אל תשמשו בשם 'איחוד מפלגות הימין' בבחירות הקרובות". זאת בעקבות ההסכם שנחתם היום בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי, שעוצמה יהודית אינה חלק ממנו.

בן גביר תקף במכתבו את יו"ר הבית היהודי: "לא רק שעוצמה יהודית זכתה לנציגות בלתי הולמת, אלא שבמהלך מערכת הבחירות עצמה, ובייחוד לאחריה – הפרתם את ההסכמים הקיימים עמנו כמה פעמים. כל זאת במקביל לתדרוכים והכפשות בלתי פוסקות כלפינו בכלי התקשורת. בשתי מילים, הרב רפי -  השתמשתם וזרקתם". 

במקביל, הנהלת עוצמה יהודית שיגרה לפעיליה הערב מכתב, לפיו: "ההסכם שנחתם איתנו בסיבוב הבחירות הקודם היה לא הגון ולא ראוי. כוח עוצמה יהודית גדול מכוח המפלגות האחרות באיחוד. חיבור אמיתי, כמו שהבית היהודי מתיימר להציג, מתחיל בהסכם ישר. לא סגרנו את הדלת בפני אף אחד ואף אחת. אפשר כבלוק טכני עם קווים אדומים אדיאולוגית לרוץ יחד".