מחבלים של חמאס
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

דיווח: המתווכים המצרים דחו ביקורים - ללחוץ על חמאס

מקור פלסטיני אמר לעיתון לבנוני כי בארגון הטרור סירבו להצעה ישראלית להעביר את הכסף הקטרי לפיתוח תשתיות ולא למשפחות נזקקות ובמצרים ביקשו לשנות את דעתם. בכירים בארגון הטרור ייצאו למוסקווה
שמעון מיג'אן
10 ביולי 2019
07:41

העיתון הלבנוני אל-אחבאר דיווח הבוקר (רביעי) כי המתווכים המצרים דחו כמה פעמים בשבועיים האחרונים את ביקורם באזור כדי להפעיל לחץ על חמאס. מקור פלסטיני אמר לעיתון כי בחמאס סירבו להצעה ישראלית להעביר את הכסף הקטרי לפיתוח תשתיות ולא למשפחות נזקקות ובמצרים ביקשו לשנות את דעתם. עם זאת, על פי הדיווח, בעזה הזהירו שאם יימשך הלחץ עליהם המצב יתדרדר להסלמה.

בתוך כך, דיווח העיתון א-שרק אל-אווסט, היוצא לאור בלונדון, כי משלחת של אנשי חמאס בראשות בכיר הארגון, מוסא אבו מרזוק, צפויה לצאת למוסקבה בתחילת השבוע הבא ולהיפגש עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ובכירים נוספים בממשל. על פי הדיווח, הפגישות יעסקו במצב באזור בעקבות "עסקת המאה" וועידת בחריין ובסכסוך הפנים פלסטיני.

חמאס ערך אמש תרגיל פתע גדול המדמה איום ביטחוני ברצועת עזה. כחלק מהתרגיל הועלתה רמת הכוננות והוטל עוצר ברוחובות. בנוסף סגר חמאס את הגבולות הימיים והיבשתיים. כמו כן מנגנוני הביטחון בעזה העלו את רמת הכוננות שלהם והתפרסו באופן פתאומי בצמתים ברצועה. טרם נמסרו פרטים על המצב אך נבדקת האפשרות שמדובר בתרגיל שמדמה כניסה ישראלית לרצועת עזה.