פייגלין ובנט
צילום: יונתן זינדל והילל מאיר, פלאש 90

מגעים לחיבור בין זהות לימין החדש: פייגלין מוכן לוותר לבנט על המקום הראשון

בנוסף, יו"ר מפלגת זהות הודיע כי הוא מוכן שבנט יבחר ראשון איזה תפקיד שר הוא רוצה, אם המפלגה המאוחדת תיכנס לממשלה. במרצ החליטו להשיק ולהתחיל בקמפיין בחירות עצמאי של המפלגה ולא להמתין לתוצאות המגעים לחיבורים עם העבודה ועם ברק
זאב קם
10 ביולי 2019
08:13

יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין מוכן לוותר על המקום הראשון לטובת נפתלי בנט, במסגרת חיבור מפלגות בין זהות לימין החדש - כך פורסם הבוקר (רביעי) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בנוסף, פייגלין גם מוכן שבנט יבחר ראשון איזה תפקיד שר הוא רוצה, במידה ומפלגתם תיכנס לממשלה.

במפלגת זהות מבקשים בתמורה את המקומות השני והשלישי ברשימה המשותפת של המפלגות. בנט יידרש להחזיר תשובה האם החיבור הזה יוצא לדרך בעקבות הוויתור של פייגלין. עד עכשיו התווכחו השניים מי יוביל איחוד שכזה, וזה גם מה שעצר את הסיכומים על החיבור ביניהם.


בתוך כך, במרצ החליטו להשיק ולהתחיל בקמפיין בחירות עצמאי של המפלגה ולא להמתין לתוצאות המגעים לחיבורים עם העבודה ועם ברק. המטרה היא לא לבזבז זמן ולהתחיל בקמפיין כדי שלא להישאר מאחור אם לא יהיו לבסוף חיבורים. אבל עוד יותר מכך, זה גם נועד כדי להפעיל לחץ על המפלגות האחרות ממחנה השמאל ולשדר להם שלמפלגת מרצ אין חשש לרוץ לבד ולא להתחבר ושהיא אינה להוטה בכל מחיר להתכנס למהלך של חיבורים אלא רק אם החיבור אכן משרת אותה.

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' מנסה למנוע את השתלבותו של נפתלי בנט באיחוד מפלגות הימין. בשיחות סגורות אמר סמוטריץ': "בנט יזיק בעתיד, לא צריך לתת לו הזדמנות לחזור לזירה".  

דווח כי יו"ר האיחוד הלאומי פועל בימים האלה לצירופה של איילת שקד לאיחוד מפלגות הימין. מהשיחות התברר ששקד לא מוכנה להגיע לבד ולכן, כדי להביא לאיחוד כולל, הודיע היום סמוטריץ׳ שיסכים לצירוף בנט - אך לא בכל מחיר. מחר צפויה להתקיים פגישה בין נציגים של איחוד מפלגות הימין למפלגת הימין החדש.