נתניהו וסוריאנו, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, בחדרי חרדים

תצהיר לבית משפט: "איש העסקים וולטר סוריאנו סיפר לי – נתניהו שותף עסקי שלי"

פרסום ראשון: איש עסקים סיפר בתצהיר לבית משפט כי רה"מ היה מעורב עסקית עם וולטר סוריאנו, כששימש שר אוצר. "סוריאנו סיפר לנו כי בסופו של דבר 'ביבי בתפקידו כשר אוצר מכר לאנסירה את מכרות תימנע ב-70 מיליון דולר'", נאמר בתצהיר
צח שפיצן
10 ביולי 2019
15:00

פרסום ראשון: תצהיר של איש העסקים דורון סטמפלר, במסגרת תביעת לשון הרע המתנהלת בין איש העסקים וולטר סוריאנו, המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לבין העיתונאי רביב דרוקר טוען סטמפלר - "איש העסקים וולטר סוריאנו סיפר לי – נתניהו שותף עסקי שלי". סטמפלר הסביר כי סוריאנו ניסה להרשים אותו וסיפר כי סייע לאיש העסקים המקסיקני אלונסו אנסירה לרכוש את מכרות תימנע.

"הוא סיפר כי במסגרת שלב ההתעניינות, אנסירה היה זקוק לדלת פתוחה ולנגישות גבוהה ברמת השלטון בישראל. לדברי סטמפלר, סוראינו אמר "בצורה הכי ברורה" כי הפגיש את אנסירה עם נתניהו עוד בהיותו שר אוצר. "לשאלתי איך עשה זאת ומה הקשר שלו לנתניהו, סיפר סוריאנו כי נתניהו הוא שותף שלו בחברה אנגלית ובגלל הקשר הזה עימו 'דלתו של נתניהו פתוחה בפניו'".

עוד אמר איש העסקים סטמפלר בתצהיר כי הוא הביע השתוממות על כך שנבחר ציבור בכיר הוא לכאורה שותף עסקי, אבל לדבריו, סוריאנו הבהיר כי יכול להיות שזה היה כדי להרשים אותו ולהימנע מקשיים במשרדי הממשלה. "סוריאנו סיפר לנו כי בסופו של דבר 'ביבי בתפקידו כשר אוצר מכר לאנסירה את מכרות תימנע ב-70 מיליון דולר'".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "שקר מוחלט, התצהיר כוזב. ראש הממשלה מעולם לא היה שותף עסקי של סוריאנו בשום דבר ונתבע כל מי שטוען אחרת". עורך דינו של סוריאנו, אילן בומבך, מסר גם הוא כי "התצהיר שקרי לחלוטין".