בתים באפרת, בשנה שעברה
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

נתניהו: "לא יעקרו עוד יישובים - לא של יהודים ולא של ערבים"

רה"מ בשומרון: "אנחנו שוקדים על ביצור מפעל ההתיישבות, עושים את זה יחד. זה דורש כסף, נחישות והתגברות על לחצים - ואני אמשיך לעשות את זה"
כרמל דנגור
10 ביולי 2019
21:20

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב (רביעי) בטקס לציון 40 שנה להקמת המועצה האזורית שומרון כי ישראל לא תעקור עוד יישובים. ״קחו התחייבות - לא מוגבלת בזמן: אנחנו לא ניתן לעקור אף יישוב מארץ ישראל בשום תכנית מדינית", אמר. "אנחנו לא עוקרים אנשים - גמרנו עם השטות הזו. ישראל בהנהגתי לא חזרה ולא תחזור על שגיאות העבר".

לדברי נתניהו, "אנחנו שוקדים על ביצור מפעל ההתיישבות, עושים את זה יחד. זה דורש כסף, נחישות, התגברות על לחצים - ואני אמשיך לעשות את זה. זאת הבחירה האמיתית שעומדת עכשיו בפני עם ישראל: לחזור על שגיאות העבר, או להימנע ולבנות עתיד בטוח לעם ישראל בארץ ישראל".

עוד אמר ראש הממשלה כי צה"ל ימשיך לשלוט "בכל השטח מערבית לירדן, לרבות בקעת הירדן. אני פועל להשיג הכרה בינלאומית לעקרונות הללו ולעוד כמה עקרונות. ראו מה עשינו בירושלים, ראו מה עשינו ברמת הגולן, המשך יבוא".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן נאם לפני נתניהו וקרא לו להחיל את החוק הישראלי בכל שטחי יהודה ושומרון, אך ראש הממשלה לא עסק בכך בנאומו.