חיסון
צילום: פלאש 90

משרד הבריאות התריע: העברים בדימונה עלולים להדביק בחצבת

משרד הבריאות פנה בכתב ובעל פה במשך חודשים ארוכים לקהילת העברים שמונה כ-2,000 בני אדם, והתריע בפני עיריית דימונה שניסתה גם היא להפעיל לחץ על הקהילה להתחסן, אך ללא הועיל
קטי דור שינברג
11 ביולי 2019
10:42

משרד הבריאות פנה באחרונה לעיריית דימונה והתריע כי קהילת העברים שמסרבת להתחסן נגד חצבת עלולה להוות מוקד הדבקה ולסכן את בריאות הציבור, כך פורסם הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב. נציגי משרד הבריאות מנסים לשכנע באמצעות ראשי הקהילה, את 2,000 בני הקהילה כבר חודשים ארוכים להתחסן אך ללא הצלחה.

גם עיריית דימונה, שנרתמה למאמץ, לא הצליחה לגרום לקהילה להתחסן. ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי אין להם דבר נגד קהילה כזאת או אחרת, והמשרד פועל נגד כל כיסי ההתנגדות לחיסונים - גם בפרדס חנה כרכור, בישובים ביהודה ושומרון, בירושלים וצפת. כיסי האוכלוסיות הלא מחוסנות עלולים להתלקח ולגרום להדבקה בחצבת במיוחד בעונה זו של נסיעות לחו"ל כאשר יש סכנת הדבקה בחצבת במדינות אחרות.

מעיריית דימונה נמסר כי "העירייה והעומד בראשה עשתה, עושה ותעשה ככל שלאל ידה לשכנע את חברי קהילת העברים להתחסן. מהעברים נמסר כי הם אינם מתנגדים לחיסון, אולם בפועל מספרי המתחסנים הוא קטן יחסית למספרם, ולכן אנחנו נפעל ביתר שאת, בעיקר בהסברה, כדי לחדד את המודעות והחשיבות בקרבם על מנת שמספר המתחסנים ינסוק כלפי מעלה".

לפני כחודשיים, פורסם בכאן חדשות כי בשל התפרצות החצבת - משרד הבריאות החליט להזמין אלפי חיסונים למחלה. במשרד מדגישים כי אין מחסור בחיסונים אבל רוצים להיערך למצב שיידרשו לעוד חיסונים.