חפש
Languages
-
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

דיווחים בעזה: פעיל חמאס נהרג מירי צה"ל

ארגון הטרור איים: "האויב יישא בהשלכות". צה״ל אישר כי הלוחמים זיהו שני חמושים שהגיעו לקרבת הגדר ופתחו לעברם בירי הרחקה • המשלחת המצרית הגיעה לישראל וצפויה לבקר גם בעזה
עומרי חיים ואיציק זוארץ
11 ביולי 2019
10:24
עודכן ב 12:34

משרד הבריאות ברצועת עזה דיווח הבוקר (חמישי) כי פעיל ממנגנוני הביטחון של חמאס נפצע מירי של צה"ל בצפון הרצועה. מותו נקבע מאוחר יותר. חמאס איים בתגובה על הרג הפעיל: "הדבר לא יעבור על סדר היום. האויב יישא בהשלכות".

מצה"ל נמסר כי הלוחמים זיהו שני חמושים שהגיעו לקרבת הגדר בצפון הרצועה. הכוחות פתחו לעברם בירי הרחקה. ועדת חוץ וביטחון התכנסה היום בעוטף. ראשי הרשויות מהאזור מחו על התקציב הנמוך, וטענו כי אין כסף לדברים הבסיסיים שהם דורשים. נציג פיקוד העורף השיב: "אנחנו קובעים את תקן המיגון. מי מתקצב את זה? זו שאלה פתוחה".

בתוך כך, משלחת המודיעין המצרית באה לישראל לשיחות על ייצוב הרגיעה בדרום, אחרי שאתמול דווח כי המשלחת דוחה את הביקורים כדי ללחוץ על חמאס. המשלחת קיימה שיחות בישראל וברמאללה והיא צפויה להיכנס בהמשך גם לרצועת עזה. בראש המשלחת עומד סגן ראש המודיעין המצרי איימן בדיע ולצידו מחזיק התיק הפלסטיני במודיעין המצרי אחמד עבד אלחאלק.

שלשום ערך חמאס תרגיל פתע גדול המדמה איום ביטחוני ברצועת עזה. כחלק מהתרגיל הועלתה רמת הכוננות והוטל עוצר ברחובות. בנוסף סגר ארגון הטרור את הגבולות הימיים והיבשתיים. כמו כן מנגנוני הביטחון בעזה העלו את רמת הכוננות שלהם והתפרסו באופן פתאומי בצמתים ברצועה.

ביום שני חשף צה"ל מנהרה חדשה מרצועת עזה בזמן העבודות להקמת המכשול התת קרקעי בגבול עזה. זוהי המנהרה ה-18 שחושף צה"ל בשנתיים האחרונות. בשעות הבוקר, חיילים שפעלו בדרום הרצועה, הבחינו כי מקדח נפל לחלל מתחת לאדמה - והבינו כי מדובר בתוואי מנהרה שחדרה לשטח ישראל.