ערן שנדר
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

מייסד מח"ש: אוחנה תופס טרמפ בשביל כותרות

פרקליט המדינה בעבר ערן שנדר תקף: "שר המשפטים לא ביקר במח"ש, לא למד עליה, אבל מה יותר קל מלתפוס כותרות?". לדבריו, אנחנו נמצאים בתקופה של התקפה חריפה על כל מוסדות החוק, ומי שישלם את המחיר הוא אנחנו כחברה
תמר אלמוג ומרדכי גילת
11 ביולי 2019
10:50

פרקליט המדינה לשעבר ומי שייסד את המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), ערן שנדר, תקף הבוקר (חמישי) את שר המשפטים אמיר אוחנה, שאמר כי הוא שוקל להקים ועדת בדיקה ממשלתית למח"ש. "יש כאלה שתופסים טרמפ, במקום לבדוק, שר המשפטים הולך אחרי כותרות", אמר שנדר בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ערן שנדר

"שר המשפטים לא ביקר במח"ש, לא למד עליה, אבל מה יותר קל מלתפוס כותרות?", אמר פרקליט המדינה לשעבר. לדבריו, אנחנו נמצאים בתקופה של התקפה חריפה על כל מוסדות החוק, ומי שישלם את המחיר הוא אנחנו כחברה.

שנדר ציין כי עבד תחת חמישה שרים ומעולם לא חווה מקרים כאלה של התקפות, אך הבהיר כי יש מקום לתיקונים בפרקליטות ובמח"ש. "אנחנו קשובים לביקורת", הוסיף.

בתחילת חודש יוני מינה ראש הממשלה בנימין נתניהו את אמיר אוחנה לשר המשפטים. מינוי זה זכה לביקורות רבות בקרב חברי הליכוד, שטענו כי מדובר במינוי ישיר מבלפור. עם כניסתו לתפקיד עורר אוחנה סערה כאשר אמר כי לא תמיד חייב לקיים את החלטות בג"ץ וכי הוא לוקח בחשבון את האפשרות שיתפרו לו תיק. נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות תקפה את דבריו של אוחנה: "כל בעל דין יוכל מעתה, בברכת שר המשפטים, לבחור איזה פסק דין צריך לקיים ואיזה לא. מכאן הדרך קצרה לאנרכיה".