דיוויד בואי ובובת הברבי שנוצרה בהשראתו
צילום: גטי אימג'ז ואתר "מאטל"

50 שנה לצאת "Space Oddity": "מאטל" משיקה בובת ברבי בהשראת דיוויד בואי

במלאת 50 שנים לצאת הסינגל "ספייס אודיטי" השיקה היום חברת הצעצועים האמריקנית בובת ברבי שעוצבה בהשראת דמות החוצן האנדרוגני "זיגי סטארדאסט" שהגה המוזיקאי המנוח דיוויד בואי. הבובה זמינה לרכישה באתר החברה תמורת 50 דולר
מערכת כאן חדשות
11 ביולי 2019
15:10

היום (חמישי) מציינים מעריצים ברחבי העולם 50 שנים בדיוק לצאת להיטו של המוזיקאי המנוח דיוויד בואי "Space Oddity". זה היה הסינגל הראשון של בואי שנכנס אל מצעד הלהיטים הבריטי, ובהמשך הוא הפך לאחד השירים המזוהים איתו ביותר. בנוסף, לצד שלושה שירים נוספים של בואי, הסינגל נכלל ברשימת 500 השירים שעיצבו את הרוקנרול, לפי היכל התהילה של הרוקנרול בארצות הברית.

בובת הברבי שעוצבה בהשראתו של דיוויד בואי והושקה היום (צילום: אתר "מאטל")

בתזמון מושלם חשפה היום חברת הצעצועים האמריקנית "מאטל" כי תכבד את מורשתו של בואי עם בובת ברבי חדשה לאספנים. הבובה מעוצבת במראה הגלאם-רוק של הדמות הבדיונית אותה הגה בואי - החוצן האנדרוגני זיגי סטארדאסט. היא לבושה בחליפת פסים מטאלית, מגפי פלטפורמה, תספורת אדומה ומעוטרת במצחה בסמל הכוכב האסטרלי.

דיוויד בואי בדמות זיגי סטארדאסט בקליפ לשיר "Space Oddity"

מגזין המוזיקה "בילבורד" מפרסם כי בובת האספנות נוצרה בשיתוף עם ארכיון דיוויד בואי. היא זמינה למכירה מהיום באתר האינטרנט של חברת מאטל וניתן לרכוש אותה תמורת 50 דולר.