חפש
Languages
כוחות צה"ל בגבול עזה
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

צה"ל: הירי בפעיל החמאס בגבול עזה - אי הבנה

כוח צה"ל זיהה את איש כוח הריסון של ארגון הטרור כמחבל חמוש וירה בו. זאת לאחר שהפעיל הגיע לאזור בגלל פלסטינים שהתקרבו לגדר. דובר צה"ל: האירוע יתוחקר. חמאס איים בתגובה
איציק זוארץ
11 ביולי 2019
15:39

צה"ל הודיע שהירי שגרם למותו של פעיל החמאס בגבול רצועת עזה הבוקר (חמישי) היה כתוצאה מאי הבנה. מדובר צה"ל נמסר שהפעיל, השייך לכוח הריסון של ארגון הטרור, הגיע לאזור הגדר בעקבות שני פלסטינים שעברו בסמוך אליה. כוח צה"ל זיהה אותו כמחבל חמוש וירה בו. כמו כן הוסיפו כי האירוע יתוחקר. 

מוקדם יותר הגיבו בחמאס לירי ואיימו בתגובה. הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הודיעה שהיא בודקת ובוחנת את האירוע שבו נהרג אחד מאנשיה והדבר לא יעבור לסדר היום. "האויב יישאר בהשלכות הפעולה הנפשעת", נכתב בהודעה. 


ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למתיחות בעזה ואמר שבמערכת הביטחון "נערכים למערכה רחבה ומפתיעה" ברצועת עזה. הוא הוסיף כי "אני מעדיף שתהיה רגיעה, אך אין לנו אשליות שאפשר להגיע להסכם מדיני עם החבורה שרוצה למחוק את מדינת ישראל מהאדמה". 

בתוך כך, בישיבה של ועדת חוץ וביטחון שהתכנסה בעוטף עזה תקפו ראשי הרשויות מהאזור את אלוף פיקוד העורף תמיר ידעי. ראש מועצת חוף אשקלון איתמר רביבו אמר: "אנחנו צריכים להתחנן לדברים בסיסיים עבור תחושת ביטחון - ביקשתי מצלמות על הגדר לנתיב העשרה שעל הגבול, כל יום יכול לחדור לשם מחבל, אמרו לי שאין כסף. כל הדרך למושב חשופה לטילים, הבטיחו שיסללו דרך מילוט, ואין כסף".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי קבע כי "צריך מבצע נרחב כמו צוק איתן כדי להחזיר את השקט. כל פעולה של יומיים רק גורמת לחוסר שקט ותסכול אצל התושבים". בנוסף על כך, ראש עיריית שדרות סיפר: "ביקשתי ביפרים לקשישים שלא שומעים אזעקות, אמרו לי שאין כסף ועוברים לאזעקה באפליקציה".

נציג פיקוד העורף השיב לראשי הרשויות: "אנחנו קובעים את תקן המיגון בשטחים ציבוריים. מי מתקצב את זה? זו שאלה פתוחה". אלון דוידי, המשיך לתקוף את נציגי משרד הביטחון ופיקוד העורף ואמר כי "אין לכם שום תכנית למיגון המרחב הציבורי בעיר שדרות שגדלה מידי שנה באלפי תושבים חדשים. מיליארדי שקלים לטובת מכשול יש למדינה, אבל תקציב למחסה מפני רקטות להגנה על התושבים - אין".