חפש
Languages
ז'איר בולסונרו
צילום: אי-פי

נשיא ברזיל צפוי למנות את בנו לשגריר בוושינגטון

העיתון "ברזיל ג'ורנל" דיווח כי בולסונרו עתיד להכריז על מינוי בנו אדוארדו לשגריר בוושינגטון. בולסונרו הבן הגיב לדיווחים במסיבת עיתונאים: "אם תוטל עלי המשימה באופן רשמי, אקבל אותה"
יואב זהבי
12 ביולי 2019
04:46

העיתון "ברזיל ג'ורנל" דיווח אמש (חמישי) כי נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו צפוי להכריז על מינוי בנו אדוארדו לשגריר בוושינגטון. לפי הדיווח, בולסונרו מאמין כי בנו, שמכהן כחבר קונגרס בברזיל, מתאים לתפקיד מאחר והוא דובר אנגלית שוטפת, נחשב פחות שנוי במחלוקת מבין ילדיו ותומך בשוק חופשי. 

במסיבת עיתונאים שכינס בולסונרו הבן בנושא אמר: "אם אבי יטיל עלי את המשימה הזאת באופן רשמי, אקבל אותה". לפי החוק הברזילאי אזרח יכול להתמנות לשגריר רק אם מלאו לו 35 שנים. אתמול חגג אדוארדו את יום הולדתו ה-35, וכך הפך למועמד כשיר למשרה.

בולסונרו נבחר לנשיאות בסוף חודש אוקטובר השנה. ימים ספורים לאחר בחירתו הכריז כי יעביר את שגרירות ברזיל בישראל לירושלים ובחודש מרץ אף הגיע לביקור ראשון בישראל. בחודש אפריל התראיין הנשיא בנושא לרשת טלוויזיה בארצו ואמר כי הוא יעמוד בהבטחתו להעביר את השגרירות לירושלים אך "הוא רוצה לוודא שהדברים יעשו בצורה רגועה כיוון שלברזיל חשוב לשמור על יחסים טובים עם כולם. צריך לבחון את כל התרחישים".