אביגדור ליברמן ומשה גפני
צילום: פלאש 90

גורמים במפלגת דגל התורה: הח"כים הונחו לחבק את ליברמן

המטרה - לערער את האמינות של ליברמן בפני הציבור החילוני, שעשוי להצביע לו בזכות האיום שלו על החרדים
יערה שפירא
12 ביולי 2019
10:46

גורמים במפלגת דגל התורה אמרו שחברי הכנסת של המפלגה הונחו "לחבק" את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בתקשורת, ובפרט "בתקשורת החילונית". כך פורסם הבוקר (שישי) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב. חברי הכנסת התבקשו להציג את ליברמן כמי שהחרדים מאמינים שיהיה אפשר "להסתדר" איתו, לדבר איתו על שיתופי הפעולה שלו עם החרדים בעבר ואפילו לומר בגלוי שלדעתם ליברמן "מבלף" בשביל הבחירות, ולא באמת יפגע בתקציבים החרדיים.

לדברי אותם גורמים, מטרת ההנחייה היא לערער את האמינות של ליברמן בפני הציבור החילוני שעשוי להצביע לו בזכות האיום שלו על החרדים. אמש נתנו יו"ר דגל התורה משה גפני וח"כ יעקב אשר ריאיונות ברוח דומה בכלי התקשורת השונים.

ליברמן פרסם בחודש שעבר פוסט תקיף בחשבון פייסבוק שלו המכוון ליו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן ול"חבריו". ליברמן כתב: "קראתי היום בעיתון של ליצמן וחבריו, מאמר עם ניחוח ותחושה אנטישמית כלפי כל יוצאי ברית המועצות לשעבר. הייתכן שאתם מכנים את עולי ברית המועצות לשעבר 'עופות מוזרים'".

ליברמן המשיך: "אינכם מתביישים? מדובר בציבור שלם שעובד, משלם מסים, משרת בצבא ועושה מילואים. מדובר בכל אותם חובות של אזרח מן השורה שמנהיגי אגודת ישראל מעודדים את קהילתם לא למלא". ליברמן סיים במילים "אני עליתי ממולדובה לפני 40 שנה, אבל עבורכם כל יוצאי ברית המועצות לשעבר הם אותו הדבר, לכן לא מפתיע שהתבלבלתם".

שבוע קודם לפרסום הפוסט, הודיע ליברמן שלאחר הבחירות מפלגתו תפעל להקים קואליציה שתורכב ממפלגות הליכוד, כחול לבן ומפלגתו וללא המפלגות החרדיות. הדברים נאמרו לאחר שפורסם כי ח"כ משה גפני אמר בכנס סגור של מפלגתו כי על המפלגה לעשות כל מאמץ כדי למנוע מליברמן להיכנס לקואליציה: "רבתי איתו במליאת הכנסת, הוא פולט כאלה מילים נגד הציבור החרדי. צריך לעשות כל מאמץ שהוא לא ייבחר. אם הוא ייבחר, שלא יהיה לשון מאזניים".