חפש
Languages
עמית בר-לב והלל ללום
באדיבות המשפחה

"לקחו את המוצלחים ביותר": הובאו למנוחות שני ההרוגים בתאונה בכביש 1

עמית בר-לב והלל ללום הובאו למנוחות בבית העלמין כפר עציון. שני הנערים אמורים היו לחגוג את יום הולדתם ה-18 בימים הקרובים. צעיר נוסף ששהה עמם ברכב פונה במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים
ורד פלמן
12 ביולי 2019
17:47

עמית בר-לב והלל ללום מגוש עציון, שני הצעירים שנהרגו הבוקר (שישי) בתאונת הדרכים מצפה יריחו בכביש 1 הובאו אחר הצהריים למנוחת בבית העלמין כפר עציון. שני הנערים אמורים היו לחגוג את יום הולדתם ה-18 בימים הקרובים.

בדברי ההספד שנשאה טליה אמו של עמית, אמרה: "לא יכולת לנוח ולו לרגע מאז סיימת את הבגרויות. כל הזמן חיפשת 'מה עוד אני יכול לעשות'. הלל אחד מחברי הנפש שלך שלא נפרדת ממנו. מלך מלכי המלכים: מה אתה רוצה מאיתנו? זה כבר יותר מידי. אבל אני יודעת שהכנת אותנו לרגע הזה, הכל מדויק ואין בי כעס על מה שקרה".


עדי, אחותו של עמית אמרה עליו: "איזה גיבור אתה, אתה יודע שהצלת נפש בישראל כשלא הסכמת להעלות יותר משניים ובזכותך חבר שלך עילי ניצל. עבדת כל רגע בחיים שלך, סידרת גינות ועכשיו אתה חוזר לאדמה, לדבר הזה שאתה כל כך אוהב. הפעם לקחו את המוצלחים ביותר".

בדברי ההספד שנשא איב אביו של הלל, אמר: "תודה לקדוש ברוך הוא על 17 שנה של אהבה וחיבוק. עוד שבוע ח"י - פספסנו. אתה חסר, אני לא מבין מה מגיע לנו הקדוש ברוך הוא? יד ביד הם עלו למעלה".

אורה, אחותו של הלל אמרה עליו: "אתה מהמעטים בחיים שאפשר לומר עליך שאתה מושלם ומהמעטים שזכה שיאמרו לו את זה בחיים. היו לך חלומות להקים חווה ולהתחתן. ‏תשלח כוחות לאבא ואמא, הם לא צריכים לקבור ילד".


רכבם של שלושת הצעירים שהיו מעורבים בתאונה בתאונה התהפך. צעיר נוסף כבן 20 ששהה עם ללום ובר-לב ברכב פונה במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. פרמדיק של מגן דוד אדום ניסן חפץ וחובש הארגון אביב ביטון סיפרו מזירת האירוע: "כשהגענו למקום ראינו רכב מעוך, הפוך על הגג, ברכב נסעו שלושה צעירים בשנות ה-20, אחד מהם היה מחוץ לרכב ושניים נלכדו בתוכו".

"הצעיר שהיה מחוץ לרכב ואחד הלכודים היו מחוסרי הכרה - ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעה רב מערכתית קשה. לאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם בשטח. הצעיר השלישי היה בהכרה, ולאחר פעולות חילוץ מורכבות של הכבאים, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים. הוא סבל מחבלה רב מערכתית, ופינינו אותו לבית חולים תוך המשך טיפול כשהוא בהכרה ומצבו קשה".

הלל ללום הותיר אחריו שני הורים: איב ונטלי וארבעה אחים. עמית בר-לב הותיר אחריו שני הורים גיל וטליה וחמישה אחים. שניים מאחיו לא שהו בארץ בזמן הלוויה.