שתי רקטות נורו מעזה והתפוצצו בשטחים פתוחים

אזעקת צבע אדום נשמעה בקיבוצים ניר עם וסופה באזור מועצה אזורית אשכול. לא דווח על נפגעים. משלחת המודיעין המצרית שוהה גם בשעה זו ברצועת עזה ומקיימת שיחות עם הנהגת חמאס
איציק זוארץ
12 ביולי 2019
22:07
עודכן ב 23:56

שתי רקטות נורו הערב (שישי) מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, ואזעקת צבע אדום נשמעה בעוטף עזה - בקיבוצים ניר עם וסופה באזור מועצה אזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים, וזוהו נפילות בשטח פתוח. אין נזק או נפגעים. 

צה"ל תיגבר היום את מערך כיפת ברזל בדרום. זאת על רקע הערכת מצב כי ייתכן שחמאס יגיב הערב על מות פעיל הארגון אתמול מירי צה"ל. כבר מהבוקר צה"ל הגביר את הכוננות בגזרה ונערך בכוחות מתוגברים לאורך הגבול עם רצועת עזה בעקבות הירי אתמול, שנבע מ"אי הבנה".

הזרוע הצבאית של חמאס איימה אתמול בנקמה על מותו של הפעיל. בהודעה שהוציאה נכתב: "האויב יישא בהשלכות הפעולה הנפשעת". היום אמר בהפגנות על הגדר בכיר חמאס פתחי חמאד: "אנחנו לא מקבלים את התנצלות האויב על הרג השהיד מחמוד אל-אדהם, ואנחנו ננקום אותו. אנחנו נותנים לאויב הציוני שבוע ליישם את ההבנות".


הירי לעבר ישראל הערב בוצע כשמשלחת המודיעין המצרית, המתווכת בין ישראל לעזה, נמצאת ברצועה ומקיימת שיחות עם ראשי חמאס. הבכירים המצריים נכנסו לעזה על מנת לקיים שיחות אינטנסיביות לצורך מניעת הסלמה. זאת לאחר שקיימו היום פגישות בישראל, וכשהם מגיעים אל חמאס עם המסר - הרג פעיל החמאס בוצע בשוגג, ישראל לא מעוניינת בהסלמה.


במקביל, כ-6,000 פלסטינים לקחו היום חלק בהפגנות סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. משרד הבריאות בעזה דיווח על כ-55 פצועים מירי צה"ל.